Smartfon pasażera zapalił się na pokładzie Alaska B739

Ewakuacja z B739 Alaska Arlines, fot. youtube

23 sierpnia, B739 należący do linii lotniczych Alaska Airlines (znaki rejestracyjne N479AS) wykonywał lot AS-751 z Nowego Orleanu do Seattle w stanie Waszyngton ze 128 pasażerami i 6 członkami załogi na pokładzie. Samolot bezpiecznie wylądował na pasie 34L w Seattle i kołował w kierunku płyty przecinając oba pasy startowe 34C i 34R, a następnie oczekiwał na przyznanie stanowiska postojowego, gdy doszło do samozapłonu smartfona jednego z pasażerów.

Podczas gdy personel pokładowy gasił pożar i umieszczał resztki urządzenia w worku zabezpieczającym, dym wydobywający się z telefonu wymusił ewakuację samolotu za pomocą trapów ratunkowych. Lotnisko poinformowało, że zapalił się smartfon Samsung Galaxy A21.

W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów zabrano do szpitala na kontrolę. 26 sierpnia 2021 r. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) poinformowała, że zakwalifikowała to zdarzenie jako wypadek i wszczęła dochodzenie. Dzień później okazało się, że w wyniku pożaru jeden pasażer odniósł poważne, a trzy inne osoby drobne obrażenia. Samolot powrócił na siatkę przewoźnika 25 sierpnia.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

Źródło: avherald
comments powered by Disqus