Przejdź do treści
Wrak Embraera 190 - LAM
Źródło artykułu

34 ofiary katastrofy Embraera 190 linii lotniczych LAM

Po wielogodzinnych poszukiwaniach odnaleziono wrak Embraera 190 linii lotniczych LAM (Linhas Aereas de Mocambique) o nr. rejestracyjnych C9 - EMC lecącego z Maputo w Mozambiku do Luandy w Angoli. Nikt z 28 pasażerów i 6 członków załogi nie przeżył katastrofy.

Kontakt radarowy i radiowy z maszyną utracono wczoraj około godziny 11.30 czasu miejscowego (12.30 czasu polskiego) gdy samolot przelatywał nad terytorium północnej Namibii. Zgodnie z planem samolot miał wylądować w Luandzie o 13:10 czasu miejscowego. Nie było żadnych doniesień o nieplanowanym lądowaniu na innym lotnisku w regionie wzdłuż całej trasy lotu samolotu.

Spalony wrak rozbitego samolotu odnaleziono dziś rano w Narodowym Parku Bwabwata na wschód od miasta Rundu na terytorium Namibii. Informację o miejscu katastrofy Urząd Lotnictwa Cywilnego Namibii otrzymał od mieszkańców Parku, którzy jako pierwsi dotari na miejsce katastrofy.

Wcześnie rano Namibijska policja poinformowała, że śmigłowiec z zespołem ratownictwa dotarł na miejsce katastrofy, gdzie zastał całkowicie spalony wrak samolotu. Przybyła na miejsce ekipa poszukiwawcza nie odnalazła żadnych ocalałych osób.

Wczoraj po południu linia lotnicza wydała oświadczenie prasowe twierdząc, iż posiada informacje, że samolot wylądował w Rundu w północnej Namibii. Po zweryfikowaniu wiadomość okazała się jednak nieprawdziwa. Późnym wieczorem podano, że samolotu nadal nie odnaleziono.

W chwili katastrofy na pokładzie Embraera przebywało 10 obywateli Mozambiku, 9 obywateli Angoli, 5 Portugalczyków, 1 Francuz, 1 Brazylijczyk i 1 obywatel Chin. Narodowości jednego z pasażerów i jednego członka załogi nie podano.

Śmigłowce Namibijskiej policji nadal przeszukują teren, który jest zalesiony i podmokły, co dodatkowo utrudnia akcję poszukiwawczą.

Oprócz odnalezionego dziś Embraera, Linie lotnicze LAM posiadają w swojej flocie: 2 Embraery ERJ – 190, 1 Embraera ERJ- 145, 2 Boeingi 737-200 i 1 Boeinga 737-500.


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony