Waco YMF D-5 z certyfikatem FAA

Waco YMF D-5.jpg

Samolot Waco YMF D-5, produkowany przez Waco Aircraft Corp Classic, z  Battle Creek, w stanie Michigan, uzyskał certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA). Zatwierdzona konstrukcja posiada silnik o mocy 300 KM i będzie kosztowała podobnie jak poprzednik z jednostką 275 konną - 395500 dolarów za model podstawowy i 423245 dolarów za wersję z awioniką Garmina, umożliwiającą loty IFR.

W D-5 jest montowany silnik R755A2 Jacobs, który posiada o 1400 godzin wydłużony czas pomiędzy przeglądami oraz wymóg wymiany oleju co 50 godzin. 300-KM jednostka pomimo, iż nie zwiększa zauważalnie prędkości maksymalnej (193 km/h w stosunku do 185 km/h), to znacznie poprawia wydajność wznoszenia.

W samolocie wykorzystano eliptyczną końcówkę śmigła MT, która produkowana jest specjalnie dla Waco Classic. Standardowe śmigła tego typu są wykonane z materiałów kompozytowych, jednak w tym przypadku producent zastosował drewno. Oba modele mają także elektroniczne czujniki monitorowania parametrów silnika JPI.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus