Tecnam P2002 Sierra w nowej odsłonie

Tecnam P2002 Sierra

Włoski producent lekkich samolotów TECNAM zaprezentował w USA zmodernizowaną wersję P2002 Sierra, dwumiejscowego samolotu napędzanego 100-konnym silnikiem Rotaxa. Dzięki przeprojektowanej osłonie silnika, konstrukcja ta może osiągać 120 węzłów – prawie maksymalną prędkość dozwoloną dla lekkich samolotów sportowych. Oprócz segmentu lekkich i ultralekkich statków powietrznych, P2002 Sierra będzie również dostępny w kategorii eksperymentalnej.

Unowocześniona wersja, która przeznaczona jest dla bardziej wymagających klientów, będzie prezentowana w salonie fabrycznym TECNAM w Sebring na Florydzie, jak również podczas targów USA Sport Aviation Expo, które odbędą się w tym mieście w dniach od 25 do 28 stycznia 2017 r.

Cena bazowa P2002 Sierra w dużej mierze zależy od opcji i waha się od 150 do 160 tys. dolarów (z awioniką Garmin G3X i dwoma dotykowym ekranami 10,6 cala). Unowocześniona Sierra będzie dostępna w trzech wersjach: Standard, Premium oraz Power. Oznaczenie modelu P2002 odnosi się do roku, w którym został on zaprojektowany.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.tecnam.com

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus