Samoloty Red Bull Air Race wystawione na Times Square

Red Bull  Air Race in New York.jpg

25 maja, na Times Square, w Nowym Jorku, na wystawie naziemnej zaprezentowano samoloty, które wezmą udział w wyścigach Red Bull Air Race. Turyści i okoliczni mieszkańcy mieli okazję z bliska zobaczyć szybkie sportowe maszyny, porozmawiać z niektórymi pilotami, a także otrzymać autografy. Odsłonę miała również interaktywna wystawa "channel through time."

Ekspozycja miała na celu rozpropagowanie nadchodzących zawodów, które 19 i 20 czerwca odbędą się w obrębie Hudson River i Liberty State Park. Według przedstawicieli Red Bull Air Race, w zeszłym roku wyścigi transmitowane były do ponad 87 krajów, gdzie obejrzało je łącznie ponad 300 milionów osób. Organizatorzy przewidują ekonomiczne korzyści płynące z dwóch dni Air Race, które do miejsca rozgrywania zawodów mogą przyciągnąć nawet do 3,5 mln widzów.

"Poprzednim miastom organizatorom Red Bull Air Race przyniosły po ok. 10 mln dolarów zysków," ogłosił w informacji prasowej Jerramiah T. Healy, burmistrz Jersey City. "Oczekujemy podobnych efektów na naszym terenie.” Pomimo korzyści ekonomicznych płynących z imprezy, uzyskanie zgody na rozegranie zawodów w jednej z najbardziej wrażliwych stref przestrzeni powietrznej w Stanach Zjednoczonych nie było łatwym zadaniem.

"Spędziliśmy dwa lata koordynując i konsultując ten fakt z ponad 16 instytucjami rządowymi i samorządowymi oraz agencjami regulacyjnymi, aby ostatecznie doprowadzić nasze wysiłki do skutku," powiedział Jimmy DiMatteo, dyrektor Red Bull Air Race. Nowy Jork będzie piątym z ośmiu tegorocznych miast organizatorów. Podczas wyścigu, piloci latają na samolotach Edge 540 lub MXS-R, pomiędzy dmuchanymi pylonami oddalonymi od siebie o zaledwie 10 do 13 metrów, z prędkościami do 425 km/h i przeciążeniami dochodzącymi do 12G.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus