Przewodniczący AOPA szuka swojego następcy

Craig Fuller

Craig Fuller, prezes AOPA niebawem ustąpi z dotychczas piastowanego stanowiska, w związku z czym rozpoczął się proces poszukiwania jego następcy. Fuller, który jest również prezesem AOPA USA, w styczniu 2009 r. został wybrany na okres 5 lat na szefa ogólnoświatowej Organizacji i pozostanie w biurze do wyboru swojego następcy.

Martin Robinson, wiceprezes IAOPA, powiedział: "Craig wykonał wiele pracy w celu wzmocnienia obecności AOPA na arenie międzynarodowej, a my wszyscy skorzystaliśmy z jego wiedzy, doświadczenia i wizji. Będzie nam go brakowało i ciężko będzie go zastąpić".

Ogłaszając swoją decyzję, Fuller powiedział: "Latam od 17 roku życia, a lotnictwo jest częścią mojego życia od kiedy pamiętam. To zaszczyt pracować z kolegami posiadającymi tak silną motywację, która zbudowana została podczas dziesięcioleci ciężkiej pracy Fundacji AOPA i członków zespołu zarządzającego. Wraz z końcem mojej pięcioletniej kadencji, proces poszukiwania nowego przywódcy może ruszyć naprzód.

Fuller posiada duże doświadczenie polityczne, bowiem od 1981 do 1985 r. piastował stanowisko asystenta prezydenta Reagana, a w latach 1985-89 także szefa sztabu wiceprezydenta George'a Busha. W biznesie, jego doświadczenie obejmowało funkcje prezesa lub wiceprzewodniczący kilku wiodących firm w zakresie spraw publicznych. W związku ze zwiększającą się globalizacją regulacji lotnictwa, położył nowy nacisk na współpracę pomiędzy 70 oddziałami AOPA z całego świata i wzmocnił obecność IAOPA w Brukseli.

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus