Przejdź do treści
Fundacja_Lindbergha.jpg
Źródło artykułu

Fundacja Lindbergha przyznała osiem dotacji na projekty środowiskowe

Fundacja Lindbergha wytypowała osiem projektów z całego świata, które otrzymają dofinansowanie na rozwój badań poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom dla globalnych wyzwań ekologicznych. Fundacja Charlesa A. i Anny Morrow Lindberghów przyznaje wyróżnienia za wkład w lotnictwo, badania, ochronę, w dziedzinie nauk ścisłych i humanistycznych oraz za działania na rzecz znalezienia równowagi pomiędzy postępem technologicznym i ochroną środowiska.

Tegoroczne dotacje zostały przyznane dla: Paula Slussera z Salt Lake City, w stanie Utah, który zamierza rejestrować zachowanie wielorybów w naturalnym środowisku przy wykorzystaniu zdalnie sterowanego modelu sterowca, Maminirinie Randrianandrasan, z uniwersytetu w Illinois, na badania dotyczące produkcji larw jedwabników w celu ochrony rolniczych społeczności i lasów na Madagaskarze, dr. Joe Reczekowi z Uniwersytetu Denison, w Granville, w stanie Ohio, na rozwinięcie ciekłokrystalicznych baterii słonecznych promujących czystą, wydajną i przystępną cenowo energię.

Kolejne otrzymali Stephanie Mixson ze Stanowego Uniwersytetu Północnej Karoliny w Raleigh, na przeprowadzenie badań „Zachowania Energii i Świeżej Wody poprzez wykorzystanie alg morskich jako Źródła Paliwa”, Thomas Shapland z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis na przeprowadzenie badań dot. “Zachowania Globalnych Źródeł Wody poprzez Rozwój Niskokosztowej Technologii do Mierzenia Zapotrzebowania na Zasoby Wodne”, Dr. Kristen Jellison z Uniwersytetu Lehigh w Bethlehem, w Pensylwanii, na “Zoptymalizowanie Filtru Biosand do otrzymywania wody pitnej w gospodarstwach domowych w krajach rozwijających się.”

Fundusze otrzymają także: Dr. Lekelia “Kiki” Jenkins z Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Nauki (AAAS), w Silver Spring, w stanie Maryland, która chce “Zidentyfikować najlepsze praktyki promowania międzykulturowej adopcji morskich technologii ochrony” oraz dr Ulrike Kappler z Uniwersytetu Queensland, w Australii, na znalezienie sposobu na “Zmniejszenie zanieczyszczenia siarką rejonów miejskich, przy wykorzystaniu bakterii ekstremofili, rozwijających się w jeziorach sodowych.”
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony