AIR SAFETY INSTITUTE publikuje wideo mające pomóc uniknąć kolizji w powietrzu

AOPA film "Collision Avoidance: See, Sense, Separate”

Air Safety Institute (ASI) Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA) opublikował nowy film „Collision Avoidance: See, Sense, Separate”, którego celem jest przybliżenie wiedzy, jak uniknąć kolizji w powietrzu. Dzięki materiałowi piloci mogą dowiedzieć się, gdzie i kiedy ma miejsce większość tego typu zdarzeń, jak również jakie podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka ich wystąpienia.

"Chociaż w ciągu roku w Stanach Zjednoczonych ma miejsce tylko od pięciu do dziesięciu kolizji w powietrzu, ryzyko wystąpienia zdarzeń tego typu nie wynosi zero i dlatego Air Safety Institute AOPA jest zobowiązany do współpracy z pilotami, żeby zredukować ten wskaźnik", powiedział George Perry, wiceprezes ASI. "Ten film ma wielkie znaczenie edukacyjne wskazując na czas i miejsca, gdzie zachowanie dodatkowej czujności może zapobiec kolizjom w powietrzu", dodał.

Wideo, opracowane przez Canadian Owners and Pilots Association (COPA) Flight Safety Foundation and Donner Canadian Foundation określa wspólne cechy powietrznych kolizji i przybliża strategie, które mogą pomóc zminimalizować szanse na udział w jednym z takich zdarzeń.
 

Źródło: AOPA
comments powered by Disqus