Republika Mali zamawia dodatkowy samolot C295

C295 w barwach Mali, fot. Airbus

Ministerstwo Obrony Republiki Mali zamówiło kolejny samolot Airbus C295 w konfiguracji transportowej. Maszyna, która ma zostać dostarczona klientowi w 2021 r., dołączy do pierwszego C295, eksploatowanego przez malijskich lotników od grudnia 2016 r. Samolot ten w ciągu mniej niż czterech lat użytkowania spędził w powietrzu 1770 godzin, przewożąc ponad 38000 pasażerów i 900 ton ładunku.

Zawarty obecnie kontrakt obejmuje również zintegrowany pakiet wsparcia logistycznego wraz z częściami zamiennymi dla obu samolotów oraz szkolenie załóg lotniczych i mechaników.

Złożone przez władze Republiki Mali zamówienie stanowi odpowiedź na pilną potrzebę posiadania stałej zdolności do wykonywania błyskawicznych przewozów lotniczych, wspierających operacje i działania na rzecz rozwoju odizolowanych obszarów w północnych regionach kraju. Bernhard Brenner, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Airbus Defence and Space, powiedział: „To powtórne zamówienie świadczy o doskonałych możliwościach i osiągach naszych samolotów. C295 staje się w Afryce standardowym samolotem transportowym XXI wieku. Dotychczas państwa tego regionu zamówiły 37 tych maszyn: od Algierii, Egiptu i Ghany po Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso i Mali”.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus