Przejdź do treści
Źródło artykułu

„Pomysły z polotem” - ostatni dzwonek dla zainteresowanych udziałem

Jeszcze przez miesiąc studenci mogą zgłaszać udział w konkursie na ekologiczne rozwiązania w branży lotniczej

Studenci, którzy chcą wywrzeć wpływ na przyszłość lotnictwa, mają jeszcze szansę, by zgłosić swój udział w globalnym konkursie „Pomysły z polotem” (Fly Your Ideas), organizowanym przez firmę Airbus.

Zadaniem uczestników jest opracowanie pomysłów na bardziej ekologiczne lotnictwo. Zwycięzcy podzielą się nagrodą główną w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 15 000 euro. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, mogą zarejestrować się jeszcze do 30 listopada i przedstawić swój wstępny projekt do 7 grudnia.

– „Pomysły z polotem” to dla studentów wyjątkowa okazja, by stać się częścią naszej wizji ekologicznego lotnictwa. Zmagania konkursowe rozpoczynają się już za miesiąc. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych kształtowaniem przyszłości lotnictwa – reprezentujących dowolne środowiska i dyscypliny naukowe – do wzięcia udziału w konkursie – powiedział Charles Champion, wiceprezes ds. technicznych w firmie Airbus i patron konkursu „Pomysły z polotem.”

To już trzecia edycja organizowanego co dwa lata konkursu. Na stronie konkursu zarejestrowało się już ponad 350 zespołów złożonych z ponad 1 400 studentów reprezentujących 78 narodowości. Wszyscy mają nadzieję wygrać główną nagrodę – której częścią jest także organizacja uniwersyteckiego „tygodnia innowacji” prowadzonego przez ekspertów z firmy Airbus – ale korzyści dla zwycięzców jest znacznie więcej.

Inicjatywa ta ma na celu zainspirować i lepiej przygotować nowe pokolenie utalentowanych ludzi do pracy w branży lotniczej. W tym roku konkurs odbywa się przy wsparciu UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury), która uważa, że Airbus daje studentom wyjątkową szansę zastosowania wiedzy zdobytej na sali wykładowej w realnym świecie.

W 2013 roku studenci zyskają nie tylko pomoc mentora, który czuwać będzie nad ogólnym kształtem zgłoszonych projektów, ale także eksperta z firmy Airbus z wybranej dziedziny. W ten sposób lepiej poznają potencjał branży zatrudniającej ponad 56 milionów ludzi, odpowiedzialnej za 35% światowego handlu i generującej 2,2 bln dolarów PKB na całym świecie.

Międzynarodowa społeczność akademicka również odniesie korzyści z konkursu dzięki zidentyfikowaniu potencjału badań i rozwoju oraz nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą Airbus i akademickimi zespołami naukowymi. Opracowane koncepcje pozostaną własnością intelektualną uczelni wyższych.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.airbus-fyi.com
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony