Linie Kuwait Airways odbierają dwa pierwsze samoloty A330neo

A330neo należący do Kuwait Airways w locie (fot. Airbus)

Linie Kuwait Airways, narodowy przewoźnik Kuwejtu, otrzymały dwa pierwsze samoloty A330neo. Maszyny są pierwszymi z ośmiu A330neo zamówionych przez firmę. Przewoźnik eksploatuje obecnie 15 odrzutowców pasażerskich Airbusa: siedem A320ceo, trzy A320neo i pięć A330ceo. Była to zarazem pierwsza dostawa do klienta modelu A330-800.

Szerokokadłubowy samolot nowej generacji to najnowszy element linii produktowej Airbusa, podkreślający strategię firmy polegającą na oferowaniu liniom niezrównanej ekonomii, zwiększonej wydajności operacyjnej i wysokiego komfortu podróży pasażerów dzięki sprawdzonym platformom lotniczym, wyposażonym w najnowsze technologie. Za sprawą średniej pojemności i doskonałej wszechstronności zasięgowej A330neo uchodzi za idealny samolot, pomagający użytkownikom w odzyskaniu pozycji rynkowej po pandemii COVID-19.

Prezes linii, kapitan Ali Mohammad Al-Dukhan, stwierdził: „Kuwait Airways są dumne z ostatnich czterech dekad współpracy z Airbusem. Dostawa pierwszej pary A330neo to dla nas kolejny ważny etap realizacji celów i strategii rozwoju. Wprowadzenie A330neo do naszej rozwijającej się floty umocni pozycję Kuwait Airways jako czołowej linii zarówno w regionalnym, jak i globalnym sektorze lotniczym. Ponieważ stale sprawdzamy oczekiwania pasażerów, by zapewnić doskonałe usługi, komfort i bezpieczeństwo podczas każdego lotu, wdrożenie A330neo pozwoli nam zacząć nowy rozdział w działalności firmy”.

A330neo dla Kuwait Airways zostały skonfigurowane, by wygodnie pomieścić 235 podróżnych. Na pokładzie znalazły się w 32 w pełni rozkładane fotele klasy biznes i 203 przestronne fotele klasy ekonomicznej. Zachowano przy tym duże luki na bagaż podręczny.

„W tych trudnych czasach A330neo to samolot w sam raz dla Kuwait Airways. Pozwoli przewoźnikowi rozszerzyć sieć połączeń w najbardziej efektywny i wszechstronny sposób”, powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa. „Dzięki najlepszemu w swojej klasie komfortowi kabiny Airspace szybko stanie się ulubieńcem pasażerów. Za sprawą licznych cech wspólnych i korzyści kosztowych A330neo łatwo i skutecznie zintegruje się z obecną flotą A320 i A330 Kuwait Airways oraz dostarczanymi w przyszłości A350”, dodał.

A330neo to samolot nowej generacji, bazujący na elementach popularnego A330, lecz wykorzystujący technologie opracowane dla A350. Napędzany najnowszymi silnikami Rolls-Royce Trent 7000 i wyposażony w nowe skrzydło o zwiększonej rozpiętości i inspirowane szarkletami A350XWB, zapewnia bezprecedensowy poziom wydajności. Oferuje o 25% mniejsze zużycie paliwa w przeliczeniu na jeden fotel niż konkurencyjne maszyny poprzedniej generacji. Za sprawą kabiny w standardzie Airspace, A330neo oferuje pasażerom wyjątkowe wrażenia z podróży: większą przestrzenią osobistą oraz najnowszą generację systemu rozrywki pokładowej i dostęp do Internetu.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus