Przejdź do treści
A220-300 w barwach linii Azorra, fot. Airbus
Źródło artykułu

Azzora zamawia 22 samoloty z rodziny A220

Airbus zawarł z Azorrą umowę zakupu 22 maszyn z rodziny A220, w tym dwudziestu A220-300 i dwóch biznesowych ACJ TwoTwenty. Azorra jest leasingodawcą samolotów z siedzibą w Fort Lauderdale na Florydzie, specjalizującym się w wynajmie biznesjetów, maszyn regionalnych i średniej wielkości („crossover"). Transakcja z tą firmą stanowi kolejny dowód rosnącej popularności samolotów z rodziny A220 i potwierdza siłę popytu rynkowego na najnowsze samoloty wąskokadłubowe Airbusa.  

„A220 idealnie wpasowuje się w rosnące portfolio Azorry. Cieszymy się, że możemy współpracować z Airbusem przy tym tym popularnym samolocie nowej generacji. W jego postaci zaoferujemy klientom najwyższej wydajność ekonomiczną i środowiskowej" – powiedział John Evans, dyrektor generalny Azorry. „Jesteśmy przy tym zachwyceni możliwością rozszerzenia portfolio leasingowanych biznesjetów o nowy ACJ TwoTwenty. Nawiązane partnerstwo Azorry z Airbusem i wyjątkowa zdolność do oferowania przewoźnikom rozwiązań w zakresie wymiany floty i leasingu odrzutowców dla kadry kierowniczej korporacji są naszymi kluczowymi wyróżnikami, stanowiącymi znaczną wartość dla klientów."

 „Serdecznie witamy Azorrę w gronie partnerów Airbusa. Dostrzegliśmy istotny popyt na rynku na rodzinę A220 ze strony rosnącej i zróżnicowanej grupy klientów. Rozszerzenie możliwości Azorry w segmencie regionalnych linii lotniczych stanowi mile widziany wyraz uznania dla wszechstronności A220", powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International. „Zawarta umowa wzmocni strategię portfelową Azorry, polegającą na inwestowaniu w najbardziej komfortowe i najnowocześniejsze samoloty w tym segmencie, a także umożliwi nam oferowanie maszyn z rodziny A220 coraz szerszemu gronu linii lotniczych", dodał.

A220 jest jedynym samolotem zaprojektowanym specjalnie z myślą o liniach potrzebujących maszyn do przewozu 100-150 pasażerów. Jego konstrukcja stanowi połączenie najnowocześniejszych rozwiązań aerodynamicznych, zaawansowanych materiałów i najnowszej generacji silników turbowentylatorowych z przekładniami - Pratt & Whitney PW1500G. Maszyna charakteryzuje się o 50% niższym poziomem hałasu i do 25% niższym spalaniem paliwa w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji, a także o około 50% niższą emisją NOx w porównaniu z normami branżowymi. A220 stanowi doskonały samolot do obsługi tras regionalnych i długodystansowych. Z kolei ACJ TwoTwenty to nowa i wyjątkowa propozycja dla lotnictwa biznesowego. Oferuje międzykontynentalny zasięg i może spędzić w powietrzu ponad 12 godzin. Jego pasażerowie docenią dużą przestrzenią osobistą (73m2 powierzchni podłogi), zapewniającą niespotykany dotąd komfort podróży. Stanowi idealny produkt dla prywatnych i biznesowych użytkowników odrzutowców.

Według stanu na koniec grudnia 2021 r. Airbus otrzymał od 25 klientów zamówienia na 668 samolotów z rodziny A220. Do tej pory 13 linii lotniczych z czterech kontynentów otrzymało około 190 samolotów tego typu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony