Przejdź do treści
A220-300 w barwach linii Azorra, fot. Airbus
Źródło artykułu

Azzora zamawia 22 samoloty z rodziny A220

Airbus zawarł z Azorrą umowę zakupu 22 maszyn z rodziny A220, w tym dwudziestu A220-300 i dwóch biznesowych ACJ TwoTwenty. Azorra jest leasingodawcą samolotów z siedzibą w Fort Lauderdale na Florydzie, specjalizującym się w wynajmie biznesjetów, maszyn regionalnych i średniej wielkości („crossover"). Transakcja z tą firmą stanowi kolejny dowód rosnącej popularności samolotów z rodziny A220 i potwierdza siłę popytu rynkowego na najnowsze samoloty wąskokadłubowe Airbusa.  

„A220 idealnie wpasowuje się w rosnące portfolio Azorry. Cieszymy się, że możemy współpracować z Airbusem przy tym tym popularnym samolocie nowej generacji. W jego postaci zaoferujemy klientom najwyższej wydajność ekonomiczną i środowiskowej" – powiedział John Evans, dyrektor generalny Azorry. „Jesteśmy przy tym zachwyceni możliwością rozszerzenia portfolio leasingowanych biznesjetów o nowy ACJ TwoTwenty. Nawiązane partnerstwo Azorry z Airbusem i wyjątkowa zdolność do oferowania przewoźnikom rozwiązań w zakresie wymiany floty i leasingu odrzutowców dla kadry kierowniczej korporacji są naszymi kluczowymi wyróżnikami, stanowiącymi znaczną wartość dla klientów."

 „Serdecznie witamy Azorrę w gronie partnerów Airbusa. Dostrzegliśmy istotny popyt na rynku na rodzinę A220 ze strony rosnącej i zróżnicowanej grupy klientów. Rozszerzenie możliwości Azorry w segmencie regionalnych linii lotniczych stanowi mile widziany wyraz uznania dla wszechstronności A220", powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International. „Zawarta umowa wzmocni strategię portfelową Azorry, polegającą na inwestowaniu w najbardziej komfortowe i najnowocześniejsze samoloty w tym segmencie, a także umożliwi nam oferowanie maszyn z rodziny A220 coraz szerszemu gronu linii lotniczych", dodał.

A220 jest jedynym samolotem zaprojektowanym specjalnie z myślą o liniach potrzebujących maszyn do przewozu 100-150 pasażerów. Jego konstrukcja stanowi połączenie najnowocześniejszych rozwiązań aerodynamicznych, zaawansowanych materiałów i najnowszej generacji silników turbowentylatorowych z przekładniami - Pratt & Whitney PW1500G. Maszyna charakteryzuje się o 50% niższym poziomem hałasu i do 25% niższym spalaniem paliwa w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji, a także o około 50% niższą emisją NOx w porównaniu z normami branżowymi. A220 stanowi doskonały samolot do obsługi tras regionalnych i długodystansowych. Z kolei ACJ TwoTwenty to nowa i wyjątkowa propozycja dla lotnictwa biznesowego. Oferuje międzykontynentalny zasięg i może spędzić w powietrzu ponad 12 godzin. Jego pasażerowie docenią dużą przestrzenią osobistą (73m2 powierzchni podłogi), zapewniającą niespotykany dotąd komfort podróży. Stanowi idealny produkt dla prywatnych i biznesowych użytkowników odrzutowców.

Według stanu na koniec grudnia 2021 r. Airbus otrzymał od 25 klientów zamówienia na 668 samolotów z rodziny A220. Do tej pory 13 linii lotniczych z czterech kontynentów otrzymało około 190 samolotów tego typu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Pilot samolotu komunikacyjnego zwykle godzinę przed lotem musi stawić się na lotnisku, następnie przeanalizować dokumentację
wojsko
W ramach cyklu AIRAC 251, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała o Strefach Czasowo Wydzielonych (EPTS415, EPTS416, EPTS417, EPTS418, EPTS07A, EPTS07D, EPTS419, EPTS420, EPTS421, EPTS422, EPTS423, EPTS474 i EPTS475) wyznaczonych na potrzeby ćwiczenia wojskowego...
lotnictwo GA
Jak widać poruszone kwestie mogą wywoływać sporo wątpliwości, nieporozumień czy sporów, a ich rozwiązanie wcale nie wymaga od razu drogi sądowej.
lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...

Nasze strony