Airtelis zamawia trzy H215 do prac wysokościowych

Śmigłowiec H215

Airtelis, przy wsparciu Nova Capital Group, podpisał umowę z Airbus Helicopters na zakup trzech śmigłowców ciężkich H215, z opcją na dwa. Śmigłowce te uzupełnią obecną flotę Airtelis, złożoną z dwóch H225. Dostawa pierwszego H215 jest planowana na koniec tego miesiąca. H215 – wariant rodziny Super Puma – zostanie wyposażony w urządzenia do prac wysokościowych, wspierających budowę i obsługę linii elektroenergetycznych Airtelis.

„Cieszymy się, że do naszej floty dołączy kolejny śmigłowiec z rodziny Super Puma firmy Airbus Helicopters”, powiedział Stephane Delaye, prezes Airtelis. „Udźwig, ekonomika i osiągi H215 z jednym silnikiem niepracującym są idealne dla skomplikowanych pod względem technicznym prac wysokościowych, które wykonujemy", dodał.

Airtelis prowadzi prace wysokościowe z użyciem śmigłowców, związane z obsługą linii wysokich i bardzo wysokich napięć, a także transportem ładunków, montażem konstrukcji, naprawami i obsługą dużych infrastruktur. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w wykonywaniu różnego rodzaju misji przez śmigłowce wielozadaniowe, Airtelis wypracował specjalistyczną wiedzę i rozwiązania oraz zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności. Z doświadczenia tej firmy korzystają operatorzy sieci energetycznych i ich kontrahenci.

„Jesteśmy pewni, że H215, mający doskonały wskaźnik dostępności, zoptymalizowaną obsługę techniczną i konkurencyjne koszty operacyjne, będzie atutem Airtelis. Cieszymy się, że firma ponownie pokłada swoje zaufanie w naszych produktach”, powiedział Olivier Michalon, starszy wiceprezes Airbus Helicopters na Europę.

Zakup śmigłowców zostanie sfinansowany przez Airtelis w ramach transakcji sprzedaży i leasingu zwrotnego z Nova Capital, działającego jako wyłączny leasingodawca operacyjny.

„Jesteśmy zadowoleni, że jako pierwszy na świecie leasingodawca śmigłowców dodamy H215 do naszej floty. Cieszymy się, że wspieramy wyjątkowy rozwój Airtelis, wprowadzając do naszego portfolio ten nowy, wielozadaniowy i wysoce wydajny śmigłowiec”, powiedział Olivier Piot, Prezes Zarządu Nova Capital Group.

H215 jest dwusilnikowym, wielozadaniowym i niezawodnym śmigłowcem, który łączy zaawansowaną awionikę i niezawodny płatowiec. Jego podstawowa konfiguracja została zoptymalizowana do wykonywania prac wysokościowych, a standardowe wyposażenie obejmuje sprawdzone silniki Makila1A1, układ zarządzania lotem najnowszej generacji i najnowocześniejsze technologie. H215 został wyposażony w awionikę glass cockpit i sprawdzonego 4-osiowego autopilota znanego z zaawansowanego śmigłowca Airbus Helicopters H225, który zapewnia ochronę we wszystkich etapach lotu, niezrównaną precyzję i stateczność zawisu nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.


Informacje o Airbus

Airbus jest globalnym liderem branży lotniczej, kosmicznej i powiązanych gałęzi przemysłu. W 2016 r. wygenerował przychody w wysokości 67 miliardów euro przy zatrudnieniu w przybliżeniu 134 000 osób. Airbus oferuje najszerszą gamę samolotów komunikacyjnych mogących zabrać na pokład od 100 do 600 pasażerów. Airbus jest również europejskim liderem produkcji samolotów do tankowania w powietrzu, bojowych, transportowych i do określonych misji, oraz europejskim numerem jeden i światowym numerem dwa w dziedzinie systemów kosmicznych. W sektorze śmigłowcowym Airbus oferuje najbardziej efektywne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus