Przejdź do treści
A320 - montaż - hangar (fot. Airbus)
Źródło artykułu

Airbus aktualizuje tempo produkcji w reakcji na sytuację rynkową

Airbus aktualizuje plany produkcji samolotów z rodziny A320 w odpowiedzi na sytuację rynkową.

Nowe średnie wskaźniki produkcji dla rodziny A320 skutkować będą stopniowym wzrostem tempa montażu z obecnego poziomu 40 maszyn miesięcznie do 43 w trzecim i 45 maszyn w czwartym kwartale 2021 r. Najnowszy plan produkcji oznacza wolniejszy wzrost niż wcześniej przewidywano, zakładając wytwarzanie 47 samolotów miesięcznie od lipca br.

Miesięczne tempo produkcji A220 wzrośnie z czterech do pięciu samolotów miesięcznie od końca I kwartału 2021 r., tak jak wcześniej przewidywano.

Oczekuje się, że produkcja samolotów szerokokadłubowych ustabilizuje się na obecnym poziomie, z miesięcznymi wskaźnikami odpowiednio około pięciu A350 i dwóch A330. Oznacza to odłożenie w czasie decyzji o zwiększeniu tempa wytwarzania A350.

Airbus nadal uważnie obserwuje rynek. Dzięki zaktualizowanym wskaźnikom produkcji utrzymuje zdolność do zaspokajania potrzeb klientów, jednocześnie dbając o zdolność do dalszej adaptacji w miarę ewolucji sytuacji rynkowej. Airbus spodziewa się, że rynek samolotów pasażerskich wróci do poziomów produkcji sprzed COVID w latach 2023-2025.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony