Aigle Azur odebrały swój pierwszy nowy samolot Airbus A319

 Aigle Azur odebrały swój pierwszy nowy samolot Airbus A319

Przewoźnik buduje ekologiczną flotę złożoną wyłącznie z samolotów Airbus

Francuskie prywatne linie lotnicze Aigle Azur odebrały swój pierwszy samolot Airbus A319, zakupiony bezpośrednio od producenta. Ceremonia przekazania samolotu odbyła się wczoraj w Hamburgu.

Nowy samolot dołączy do floty dziesięciu samolotów z rodziny A320, w tym trzech A319, trzech A320 oraz czterech A321.

Nowy A319 wyposażony jest w silniki CFM-56 produkcji CFM International i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie konstrukcji samolotów i technologii lotniczych, co przyczynia się do zwiększenia jego wydajności pod względem zużycia paliwa i zmniejszenia emisji spalin. Linie lotnicze Aigle Azur zdecydowały się na przestronną konfigurację dwuklasową oferującą 144 miejsca na pokładzie i większy komfort podróży dzięki najnowocześniejszemu wnętrzu kabiny pasażerskiej.

Aigle Azur przewożą pasażerów do najważniejszych portów docelowych w Europie Południowej, na obszarze Morza Śródziemnego oraz w Afryce Północnej i Zachodniej.

Linie Aigle Azur, założone w roku 1946, to jedne z najstarszych francuskich prywatnych linii lotniczych. Przewoźnik ten został klientem firmy Airbus w roku 2003, a od roku 2005 jego flota składa się wyłącznie z samolotów Airbus.

– Odbiór całkowicie nowego jest wyrazem naszej strategii modernizacji floty, która pozwala zaoferować klientom maksymalną wygodę i jakość usług – powiedział Arezki Idjerouidene, prezes Aigle Azur – Dzięki flocie składającej się wyłącznie z samolotów z rodziny A320 możemy znacząco ograniczyć koszty operacyjne, jak również czerpać korzyści ze wspólnych cech operacyjnych floty.

– Poprzez dodanie nowego A319 do floty Aigle Azur, przewoźnik ten zyska możliwość wykorzystania swoich dotychczasowych sukcesów dzięki najnowszemu, najwydajniejszemu i najwygodniejszemu samolotowi wąskokadłubowemu dostępnemu na rynku – powiedział John Leahy, dyrektor ds. klientów w firmie Airbus – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować naszą bliską współpracę z Aigle Azur i przyczynić sie do dalszych sukcesów tego przewoźnika.

Rodzina samolotów A320, obejmująca modele A318, A319, A320 i A321, uznawana jest za najwyższej klasy rodzinę samolotów wąskokadłubowych. Ponad 6 500 samolotów z rodziny A320 zostało sprzedanych już ponad 300 klientom i operatorom z całego świata, co oznacza, że jest to najlepiej sprzedający się samolot w lotnictwie pasażerskim w historii. Dzięki sprawdzonej niezawodności oraz długiemu okresowi serwisowania, rodzina samolotów A320 może pochwalić się najniższymi kosztami operacyjnymi spośród wszystkich samolotów wąskokadłubowych. Rodzina samolotów A320 oferuje unikalny kontenerowy system transportu towarów, kompatybilny ze standardowym systemem stosowanym w samolotach szerokokadłubowych na całym świecie.

Źródło: Airbus
comments powered by Disqus