Przejdź do treści
Źródło artykułu

Strategia Airbus Helicopters w zakresie innowacji i współpracy z polskimi uczelniami

Ramy długofalowego partnerstwa między Polską a Airbus Helicopters, zbudowanego na bazie obustronnych zdolności w obszarze współpracy i innowacji, zostaną przedstawione w tym tygodniu w Gdańsku podczas wystawy przemysłu obronnego Balt Military Expo 2014 i konferencji Natcon.

Podczas Balt Military Expo firma przypieczętuje nawiązanie współpracy z trzema polskimi uczelniami: Politechniką Łódzką, Politechniką Gdańską oraz Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Na konferencji Natcon Jean-Brice Dumont, Wiceprezes Wykonawczy ds. Inżynierii Airbus Helicopters, będzie mówił o „Przyszłych rozwiązaniach pionowego startu dla obronności i bezpieczeństwa państwa w oparciu o doświadczenia związane z programem śmigłowca X³”.
„Dzięki wzmocnieniu współpracy, firma Airbus Helicopters jest gotowa przyczynić się do przyszłego rozwoju polskiego rynku śmigłowcowego, zyskując jednocześnie na dostępie do zasobów intelektualnych i przemysłowych kraju”, wyjaśnił Jean-Brice Dumont.

Dodał, że Politechnika Łódzka, biorąc udział w programie X³ Airbus Helicopters, przyczyniła się do sukcesu lotu próbnego tego hybrydowego demonstratora. Wkład uczelni w projekt zaowocował przekroczeniem wcześniej osiąganych prędkości dla śmigłowca. „Nasza współpraca pokazała, że Politechnika Łódzka jest doskonałym i niezawodnym partnerem, zdolnym do przestrzegania najbardziej rygorystycznych i ambitnych planów”, stwierdził J.B. Dumont. „Wspólnie przekroczyliśmy dotychczasowe granice lotu ze śmigłowcem X³”!

Na stoisku wystawowym Airbus Helicopters podczas Balt Military Expo (stanowisko nr A42) będzie można zobaczyć modele śmigłowca EC725 Caracal, który jest proponowany Polsce w przetargu na 70 wielozadaniowych ciężkich śmigłowców wojskowych. Zaprezentowany będzie również model hybrydowego statku powietrznego X³, do którego powstania przyczyniła się Politechnika Łódzka dzięki swojemu wkładowi w obszarze aerodynamiki i mechaniki płynów.

O Airbus Helicopters
Airbus Helicopters, dawniej Eurocopter, jest częścią Airbus Group, światowego pioniera usług dla przemysłu lotniczego i obronnego. Airbus Helicopters jest numerem jeden wśród producentów śmigłowców i zatrudnia ponad 23 000 pracowników na całym świecie. Airbus Helicopters, ma 46- procentowy udział w rynku śmigłowców cywilnych i służb porządku publicznego. Flota firmy będąca w służbie obejmuje w przybliżeniu 12 000 śmigłowców użytkowanych przez ponad 3 000 klientów w około 150 krajach. Międzynarodowa obecność Airbus Helicopters odzwierciedlana jest poprzez spółki zależne i współpracę w 21 krajach, światową sieć centrów usługowych, obiektów szkoleniowych, dystrybutorów i certyfikowanych agentów. Gama cywilnych i wojskowych śmigłowców Airbus Helicopters jest największa na świecie. Wiropłaty Airbus Helicopters stanowią jedną trzecią światowej floty śmigłowców cywilnych i służb porządku publicznego. Priorytetem firmy jest zapewnienie bezpiecznej eksploatacji maszyn tysiącom użytkowników, którzy łącznie spędzają w powietrzu ponad 3 miliony godzin rocznie.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony