Przejdź do treści
H145 należący służb poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) niemieckich sił zbrojnych (fot. Airbus Helicopters/Christian Keller)
Źródło artykułu

Siódmy śmigłowiec H145 dla służby poszukiwawczo-ratowniczej niemieckich sił zbrojnych dostarczony

Airbus Helicopters przekazał Federalnemu Urzędowi ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia w Służbie (BAAINBw) Bundeswehry na czas siódmy i ostatni śmigłowiec H145 przeznaczony dla służb poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) niemieckich sił zbrojnych.

Dostarczone wcześniej maszyny służą do szkolenia i testów, są dostępne do działań ratowniczych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w bazach powietrznych Niederstetten i Nörvenich. Loty nowym H145 LUH piloci wojskowego SAR rozpoczną wkrótce, zgodnie z planem, na trzeciej bazy SAR w Holzdorfie.

„Cieszymy się, że zrealizowaliśmy to zamówienie terminowo i mieszcząc się w budżecie oraz że wdrożenie śmigłowców przebiega zgodnie z planem”, powiedział Wolfgang Schoder, dyrektor generalny Airbus Helicopters Germany. „Opinie, które otrzymaliśmy od użytkowników, są bardzo pozytywne. Ze względu na elastyczność i bardzo dużą dostępność wiropłaty z rodziny H145 sprawdziły się w Bundeswehrze. Widzimy dla nich znacznie więcej możliwości i zadań we wszystkich rodzajach sił zbrojnych”.

Śmigłowce są wyposażone między innymi w zaawansowane kamery, reflektory, systemy lokalizacyjne, pełen zestaw sprzętu medycznego, wyciągarki ratownicze i haki ładunkowe, które można wykorzystać na przykład do przenoszenia zbiorników gaśniczych. Łatwo je rozpoznać dzięki charakterystycznemu jasnopomarańczowemu lakierowi na drzwiach i napisowi „SAR” w kolorze niebieskim.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony