Przejdź do treści
Źródło artykułu

Projekt Eagle w powietrzu

Airbus Helicopters posunął się o krok dalej w eksperymentalnym projekcie Eagle, przeprowadzając jego walidację podczas pierwszego lotu innowacyjnego pokładowego systemu przetwarzania obrazu.

Próby, z użyciem latającego laboratorium H225, wykazały, że system jest zdolny wybrać niewielki „cel” naziemny z odległości ok. 3,7 km i automatycznie śledzić go podczas podejścia do lądowania wykonywanego przez pilota. Próby w locie dowiodły także prawidłowości działania architektury projektu Eagle i jego głównych elementów, takich jak stabilizowana żyroskopowa głowica optoelektroniczna i procesor. Kolejne próby skupią się na sprzężeniu Eagle'a z automatycznym systemem sterowania lotem, aby w pełni zautomatyzować podejście do lądowania na wybranym obszarze.

Projekt badawczy pod kryptonimem Eagle (Eye for Autonomous Guidance and Landing Extension, układ widoczności do polepszenia autonomicznego kierowania i lądowania), ma na celu połączenie wszystkich funkcji przetwarzania obrazu i wprowadzenie ich do systemu awioniki śmigłowca, poprawiając w ten sposób świadomość sytuacyjną załogi i zmniejszając wysiłek pilota poprzez automatyzację i zwiększenie bezpieczeństwa podejścia do lądowania, startu i lądowania w najbardziej wymagających środowiskach. System został zaprojektowany w celu zintegrowania z różnymi istniejącymi i przyszłymi wiropłatami Airbusa.


Informacje o Airbus

Airbus jest globalnym liderem branży lotniczej, kosmicznej i powiązanych gałęzi przemysłu. W 2016 r. wygenerował przychody w wysokości 67 miliardów euro przy zatrudnieniu w przybliżeniu 134 000 osób. Airbus oferuje najszerszą gamę samolotów komunikacyjnych mogących zabrać na pokład od 100 do 600 pasażerów. Airbus jest również europejskim liderem produkcji samolotów do tankowania w powietrzu, bojowych, transportowych i do określonych misji, oraz europejskim numerem jeden i światowym numerem dwa w dziedzinie systemów kosmicznych. W sektorze śmigłowcowym Airbus oferuje najbardziej efektywne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony