Boeing prezentuje AH-64 Apache i CH-47 Chinook na MSPO – największych targach przemysłu obronnego w Polsce

CH-47 Chinook (fot. boeing.com)

Dwa śmigłowce zbudowane przez Boeinga zostaną pokazane w dniach 3-6 września 2019 r. podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Boeing przedstawi zaawansowane rozwiązania obronne, takie jak śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache i CH-47 Chinook na największych targach obronnych w Polsce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2019 odbędzie się w dniach 3-6 września w Kielcach.

Śmigłowce armii amerykańskiej – AH-64D Apache i CH-47F Chinook zostaną udostępnione gościom kieleckich targów w ramach ekspozycji statycznej. Na swoim stoisku Boeing zaprezentuje także symulator przedniego fotela pilota AH-64E Apache, który zwiedzający będą mogli wypróbować podczas MSPO. Symulator, skonfigurowany w identyczny sposób jak przedni fotel Apache w modelu E pozwala doświadczyć obowiązujących w kokpicie procedur, przeprowadzić kontrolę operacyjną śmigłowca oraz sterować systemami uzbrojenia i środkami komunikacji.

„Możliwości AH-64 Apache przewyższają zdolności operacyjne każdego obecnie używanego wojskowego śmigłowca szturmowego. Z przyjemnością zaprezentujemy jego możliwości polskim klientom w ramach programu Kruk” – powiedział Terry "T.J." Jamison, senior manager, Boeing Vertical Lift International Sales, Boeing Defense, Space & Security. „Mamy nadzieję, że prezentując Apache i inne platformy przedstawicielom polskiego wojska, partnerom branżowym i mediom, osobiście pokażemy w jaki sposób odpowiadają one na polskie potrzeby”.

AH-64E Apache, najbardziej zaawansowany śmigłowiec szturmowy na świecie, jest w stanie sprostać stawianym przed nim wymaganiom operacyjnym za pomocą technologii takich jak radar kierowania ogniem i zaawansowane czujniki elektrooptyczne. Boeing dostarczył ponad 2400 AH-64 Apache klientom na całym świecie, w tym ponad 400 śmigłowców w najbardziej zaawansowanej wersji E.

Polscy dowódcy i cywilni zwierzchnicy uczestniczący w MSPO będą mieli też okazję dowiedzieć się więcej na temat innych programów Boeinga, takich jak morski samolot rozpoznawczy i patrolowy P-8 Poseidon oraz dwuwirnikowy śmigłowiec o dużym udźwigu CH-47 Chinook.

Boeing jest największą na świecie firmą lotniczą i wiodącym dostawcą samolotów pasażerskich, systemów obronnych, kosmicznych i bezpieczeństwa oraz globalnych usług dla lotnictwa. Jako czołowy eksporter w USA firma obsługuje klientów komercyjnych i rządowych w ponad 150 krajach. Boeing zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie, czerpiąc jednocześnie z talentów współpracujących w ramach globalnej sieci dostawców. Bazując na swoim dziedzictwie i  wiodącej pozycji w branży lotniczej, Boeing przewodzi w dziedzinie technologii i innowacji, dzięki czemu odpowiada na potrzeby swoich klientów, inwestuje w swoich pracowników i wspiera rozwój technologii przyszłości.

Źródło: Boeing
comments powered by Disqus