Japońska Straż Wybrzeża zamówiła dwa kolejne śmigłowce H225

H225 należący do Japońskiej Straży Wybrzeża w locie nad morzem (fot. Airbus Helicopters/Anthony Pecchi)

Japan Coast Guard (JCG) zwiększy eksploatowaną flotę wiropłatów o dwa nowe śmigłowce H225 i będzie użytkować w sumie 17 maszyn wywodzących się z modelu Super Puma: dwie AS332 i 15 H225. Największy operator Super Pum w Japonii odebrał dziesiąty egzemplarz H225 w lutym tego roku. Nowe wiropłaty pozwolą prowadzić działania na akwenach przybrzeżnych, wspierać misje służb bezpieczeństwa publicznego oraz misje ratunkowe w kraju.

„Od dostawy pierwszej Super Pumy prawie 30 lat temu do ostatnich zamówień na H225, bardzo cenimy sobie stałe zaufanie Japońskiej Straży Wybrzeża do naszych produktów i usług", powiedział Guillaume Leprince, dyrektor Airbus Helicopters w Japonii. „Ponowne zamówienie H225 wzmacnia pozycję rynkową tej maszyny jako wzorcowej platformy dla operacji SAR i służb bezpieczeństwa publicznego. Cieszy nas, że flota śmigłowców JCG pomogła tej służbie osiągnąć sukces na przestrzeni lat. Airbus będzie nadal zapewniać wysoką dostępność śmigłowców, dbając o bezpieczeństwo operacji lotniczych JCG ".

Flota H225 JCG jest objęta całodobowym wsparciem logistycznym HCare Smart firmy Airbus. Dostosowany do potrzeb JCG program utrzymania wysokiej dostępności śmigłowców pozwala służbie skupić się na operacjach lotniczych, podczas gdy Airbus zarządza sprawnością jej statków powietrznych.

Oferujący największe w grupie dwusilnikowych wiropłatów o masie startowej do 11 ton zasięg, prędkość, ładowność i niezawodność, H225 jest najnowszym członkiem rodziny Super Puma, która ma na koncie już ponad 5,7 miliona godzin lotu w każdych warunkach pogodowych na całym świecie. Wyposażony w najnowocześniejsze przyrządy elektroniczne i słynnego z precyzji autopilota, H225 firmy Airbus Helicopters zapewnia wyjątkową wytrzymałość i dużą prędkość przelotową oraz może być wyposażony w różne urządzenia dostosowane do wykonywanych zadań.

W Japonii operatorzy cywilni, służby porządkowe oraz Ministerstwo Obrony użytkują blisko 30 maszyn z rodziny Super Puma. Wykonują one misje poszukiwawcze i ratownicze, służą do transportu VIP, transportu pasażerskiego i towarowego, wspierają akcje straży pożarnej.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus