Japońska Straż Wybrzeża zamawia dwa dodatkowe śmigłowce H225

H225 należący do Japońskiej Straży Wybrzeża w locie nad morzem (fot. Airbus Helicopters/Anthony Pecchi)

Największy w kraju użytkownik śmigłowców Super Puma, Japońska Straż Wybrzeża (Japan Coast Guard – JCG), złożył nowe zamówienie na dwa śmigłowce H225. Jego realizacja spowoduje, że flota Super Pum JCG zwiększy się do 15. Formacja będzie posiadała dwa wiropłaty w wariancie AS332 i 13 maszyn w wersji H225. Nowe śmigłowce będą wykorzystywane do działań na obszarach przybrzeżnych, zadań porządkowych, a także misji ratunkowych w Japonii.

„Dziękujemy Japońskiej Straży Wybrzeża za nieustające zaufanie do H225”, powiedział Guillaume Leprince, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „H225 uchodzi za wzór śmigłowca przeznaczonego do operacji poszukiwawczo-ratowniczych i dla służb  bezpieczeństwa publicznego. Cieszymy się, że śmigłowce te od lat skutecznie działają w Japonii. W ostatnich miesiącach terminowo dostarczyliśmy JCG trzy nowe H225. Jesteśmy gotowi do pełnego wsparcia eksploatacji tych maszyn, a także przyszłych dostaw, w celu zapewnienia wysokiej dostępności operacyjnej wyprodukowanych przez nas wiropłatów”.

Modele H225 JCG są objęte usługą całodobowego wsparcia materiałowego Airbus HCare Smart. Program ten pozwala JCG skoncentrować się na operacjach lotniczych, podczas gdy Airbus zarządza eksploatacją statków powietrznych.

Dwusilnikowy H225, należący do kategorii średnich śmigłowców o masie do 11 ton, jest najnowszym członkiem rodziny Super Puma. Ten produkt firmy Airbus Helicopters jest wyposażony w najnowocześniejsze instrumenty elektroniczne i precyzyjnego autopilota, nadaje się do pracy w każdych warunkach pogodowych. H225 oferuje wyjątkową wytrzymałość i wysoką prędkość przelotową. Można go wyposażyć w różne dodatkowe urządzenia, które czynią zeń śmigłowiec wielozadaniowy.

Japońscy operatorzy cywilni, służby publiczne i Ministerstwo Obrony do misji poszukiwawczych i ratowniczych, operacji na morzu, transportu VIP, gaszenia pożarów oraz przewozu osób i towarów używają obecnie 28 śmigłowców z rodziny Super Puma.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus