Przejdź do treści
Źródło artykułu

The Helicopter Company zwiększa posiadaną flotę kupując 26 maszyn Airbus Helicopters

Firma Helicopter Company (THC), założona przez Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) jako pierwszy i jedyny dostawca usług śmigłowcowych, posiadający licencję na wykonywanie lotów komercyjnych w Królestwie Arabii Saudyjskiej, ogłosiła podpisanie drugiej umowy zakupu wiropłatów z Airbus Helicopters.

Umowa została podpisana przez Raida Ismaila, prezesa zarządu THC i Bruno Evena, prezesa Airbus Helicopters, w obecności Khalida Al Faliha, ministra inwestycji oraz Francka Riestera, delegata ministra ds. handlu zagranicznego i atrakcyjności gospodarczej.

Nawiązane umowa partnerstwo przyczyni się do ekspansji regionalnej floty THC, dzięki zamówieniu 20 śmigłowców H145 w nowo wprowadzonym na rynek wariancie pięciołopatowym i sześciu maszyn ACH160. Wszystkie wiropłaty otrzymają najnowocześniejsze technologie i silniki kompatybilne z biopaliwami, co stanowi ważną kwestię w procesie dekarbonizacji lotów śmigłowcami.

Firma THC została powołana w 2019 r. przez PIF w ramach strategii aktywizacji nowych sektorów gospodarki Arabii Saudyjskiej, mającej wspierać realizację Wizji 2030 i generować długoterminowe zyski handlowe, jednocześnie odpowiadając na rosnący popyt na luksusową turystykę i usługi lotnicze. THC podpisało wcześniej umowę na zakup 10 Airbusów H125 w celu zwiększenia dostępu do krajowych atrakcji turystycznych i świadczenia usług, takich jak filmowanie i pomiary lotnicze. Obecnie planuje rozszerzenie świadczonych usługi dzięki zakupowi śmigłowców H145 i H160.

„Dążymy do stworzenia światowej klasy czempiona lotniczego. Podpisując ​​umowę z Airbusem wyznaczamy ważny etap naszego rozwoju. Jest ona częścią planu THC uruchomienia nowych usług, które zaspokajają zapotrzebowanie rynku i wesprą rozwój sektora lotniczego w Arabii Saudyjskiej" – powiedział Raid Ismail, prezes zarządu THC.

„Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim THC ponownie obdarza nasze produkty i pracowników" – powiedział Bruno Even, prezes Airbus Helicopters. „Pięciołopatowe H145 i ACH160 będą cennymi aktywami w portfolio THC, umożliwiając firmie rozwój działalności". Komentując współpracę, kapitan Arnaud Martinez, dyrektor generalny THC, powiedział: „Cieszymy się, mogąc podpisać umowę z wiodącym producentem lotniczym, takim jak Airbus. Chcemy wnieść pozytywny wkład w realizację wizji Arabii Saudyjskiej 2030 w zakresie stymulowania nowych sektorów gospodarki. Czujemy się zobowiązani do realizacji niedawno ogłoszonych celów saudyjskiej „Zielonej Inicjatywy", aby nie tylko rozwijać naszą działalność i przemysł, ale także robić to w sposób zrównoważony".

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony