Przejdź do treści
Tadeusz Telkowski (fot. aeroklubswidnik.com.pl)
Źródło artykułu

Zmarł Tadeusz Telkowski

Aeroklub Świdnik przekazał smutną wiadomość. W dniu 31 października 2021 odszedł do niebieskiej eskadry Tadeusz Telkowski – instruktor pilot śmigłowcowy i samolotowy.

Tadeusz Telkowski posiadał ogromną wiedzę i doświadczenie w lotach sięgające kilkunastu tysięcy wylatanych godzin. Był związany z Aeroklubem Świdnik od kilkudziesięciu lat. Często startował wraz ze swoim synem Tomkiem w Zimowych Zawodach Samolotowych. Wieloletni pracownik firmy ZEUŚ a potem Heliseco. Zawsze uczynny i służący swoim doświadczeniem młodszym kolegom. Prekursor śmigłowcowych lotów ppoż. w Polsce i Hiszpanii.

Tadziu: "kurdi molo" nie tak miało być! Jeszcze trzy tygodnie temu byłeś w Aeroklubie i rozmawialiśmy wspominając nasz wspólny nocny lot Antonowem z Leszna do Świdnika. Byłeś dumny z wnuczki i syna Tomka, który poszedł w Twoje ślady. Pamiętam Cię jaki byłeś uśmiechnięty i pełny życia. Planowaliśmy w przyszłym roku lot Antkiem w nowym malowaniu do Arłamowa i co? Minęło zaledwie kilkanaście dni i okrutny los zabrał Bajkę Twoją żonę i Ciebie. To dla nas wielka strata i tragedia. Tadziu będzie nam Was bardzo brakować… Żegnajcie. Na zawsze w naszej pamięci! – wspominają z żalem członkowie Aeroklubu Świdnik.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony