Airbus Helicopters zaprezentował siedemsetny H130

Airbus Helicopters zaprezentował siedemsetny H130 (fot. Airbus Helicopters)

Airbus Helicopters świętował w ubiegłym tygodniu prezentację jubileuszowego - 700-tego śmigłowca lekkiego H130, który zostanie przekazany klientowi prywatnemu.

Flota H130 należąca do 340 operatorów na całym świecie wylatała jak dotąd ponad 1,8 mln godzin. Od momentu wejścia do użytku pierwszego EC130 w 2001 r. ten lekki, jednosilnikowy śmigłowiec był nieustająco unowocześniany, aby lepiej odpowiadać na oczekiwania klienta. Ostatni wariant H130 został certyfikowany w 2012 r. Od początku tego roku wszystkie H130 są wyposażone w glass cockpit, co zwiększa świadomość sytuacyjną pilota i podnosi bezpieczeństwo.

H130 oferuje użytkownikom przestronną i komfortowa kabinę, niski poziom hałasu, najlepszą widoczność i najniższy koszt eksploatacji na pasażera w swojej klasie. Śmigłowiec ten jest punktem odniesienia dla przewozów pasażerskich i turystycznych na całym świecie. Jest również powszechnie używany do innych misji, w tym do nagłych wypadków, w lotnictwie prywatnym i biznesowym oraz do prac wysokościowych.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus