Air Medical Group Holdings zamawia 21 śmigłowców Airbusa do lotniczych misji medycznych

Air Medical Group Holdings zamawia 21 śmigłowców Airbusa do lotniczych misji medycznych (fot. Airbus Helicopters)

Podczas targów Heli-Expo 2019 w Atlancie długoletni klient Airbus Helicopters – Air Medical Group Holdings (AMGH) – ogłosił, że doda do swojej floty łącznie 21 śmigłowców do misji transportu medycznego. Umowa obejmuje śmigłowce jednosilnikowe H125 i dwusilnikowe H135, z dziewięcioma zamówieniami potwierdzonymi w 2018 r. Dostawy, które rozpoczną się w 2019, zaplanowano na okres trzech lat.

„To zamówienie pomoże w wymianie floty naszej firmy i przyczyni się do jej rozwoju na rynku medycznym. Działając w Stanach Zjednoczonych, co 10 minut wykonujemy misję transportu pacjenta w stanie krytycznym i zawsze musimy być gotowi do tego w każdej chwili", powiedział Fred Buttrell, prezes i dyrektor generalny AMGH. „H125 i H135 oferują idealną konfigurację dla naszych różnych misji i zapewniają wysoki poziom wsparcia, jakiego oczekujemy od Airbusa".

AMGH jest jednym z największych klientów Airbus Helicopters, dysponującym obecnie flotą złożoną z blisko 85 śmigłowców Airbusa. W 2018 r. firma połączyła się z operatorem pogotowia ratunkowego American Medical Response (AMR), aby utworzyć Global Medical Response (GMR), czołową firmę transportu medycznego. GMR posiada łącznie 306 śmigłowców, 7000 pojazdów, 100 samolotów i 111 wozów strażackich, a w 2018 r. przetransportowała ponad 13 milionów pacjentów.

„Zespoły GMR są jednymi z najlepszych w branży. Zapewniamy pełne wsparcie ich obecnej floty, a także przyszłych H125 i H135, koncentrując się na znalezieniu najlepszych rozwiązań wspierających ich operacje śmigłowcowe", powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters Inc. i szef na region Ameryki Północnej. „Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy dostarczyć im śmigłowce, na których polegają, aby ratować życie każdego dnia".

Znany ze swojej mocy, wszechstronności i doskonałych osiągów w niemal każdych warunkach, model H125 wyposażony jest w podwójną instalację hydrauliczną, dwukanałowy układ sterowania silnikiem (FADEC), odporną na lądowanie awaryjne instalację paliwową i zaawansowane wyświetlacze awioniki glass cockpit. Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest ponad 700 H125 najnowszej wersji. W Ameryce Północnej H125 jest produkowany w zakładach Airbus Helicopters Inc. w Columbus, w stanie Missisipi.

H135 to lider rynku usług ratownictwa medycznego (EMS), dostępny z szeroką gamą wyspecjalizowanych konfiguracji. Objętość jego kabiny zapewnia przestrzeń wystarczającą do opieki nad pacjentem i umożliwia bezpośredni dostęp załogi do pacjenta. Dotychczas  ponad 1300 H135 eksploatowanych przez 300 operatorów w 60 krajach wylatało łącznie pięć milionów godzin.

Airbus Helicopters jest wiodącym dostawcą śmigłowców dla branży ratownictwa medycznego. Około 55% z 2500 śmigłowców EMS latających dziś na całym świecie to śmigłowce Airbusa. W samych Stanach Zjednoczonych ponad połowa wszystkich nowych śmigłowców medycznych sprzedanych w ostatnim dziesięcioleciu została wyprodukowana przez Airbusa.

Źródło: Airbus Helicopters
comments powered by Disqus