XII edycja MPL AIR SHOW w Radomiu zakończona

Piątkowy trening przed Air Show 2011/ fot. Jakub Sagan

XII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW w Radomiu dobiegła końca. Pokazy odbyły się w całości zgodnie z planem i zakończyły się 28 sierpnia o godzinie 18.15.

180-tysięczna publiczność przez ponad 1100 minut mogła podziwiać 180 samolotów i śmigłowców z 17 państw w pokazach dynamicznych oraz ponad 50 na wystawie statycznej i wystawie przemysłu lotniczego. Część z nich była udostępniona do zwiedzania. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dopisała pogoda, a na lotnisku wojskowym w Radomiu Święto Lotnictwa wraz z lotnikami wojskowymi i cywilnymi obchodziła publiczność z całego świata.

rzecznik prasowy AIR SHOW - 2011
mjr Jakub Block

Od redakcji:
Drugi dzień pokazów lotniczych przyciągnął na radomskie lotnisko podobną liczbę publiczności, co dzień wcześniej tj. ok 90 tys. Niedzielny program Air Show zmienił się w niewielkim stopniu w stosunku do sobotniego, a najbardziej zauważalną różnicą był brak przelotu natowskiego AWACS-a oraz nieobecność ukraińskich samolotów na wystawie statycznej. Dodatkowo, w innej kolejności występowały zespoły akrobacyjne, co spowodowało, że pokazy zakończyła grupa Patrouille de France. Organizacja tegorocznej imprezy (poza małymi, w zasadzie nieistotnymi szczegółami), stała na wysokim poziomie i można śmiało powiedzieć, że organizatorzy wyciągnęli wnioski z poprzedniej edycji Air Show. Dziękujemy zatem za udane pokazy i do zobaczenia na następnych. 

Poniżej fotografie autorstwa Jakuba Sagana


Źródło: Air Show
comments powered by Disqus

Komentarze

Szkoda ze te maszyny są tylko dla wybranych

imprezka udana, dzięki !