Korean Air obawia się bankructwa z powodu koronawirusa

A380 dla Korean Air/ for. Airbus

Korean Airlines, flagowy przewoźnik Korei Południowej, został poważnie dotknięty trwającą epidemią koronawirusa, ponieważ co najmniej 25 krajów nałożyło ograniczenia wjazdu na pasażerów z tego kraju. Sytuacja jest tak dynamiczna, że według niepotwierdzonych oficjalnie jeszcze informacji, przewoźnik balansuje na granicy bankructwa.

Woo Kee-hong, prezes Korean Air ostrzegł pracowników, że stoją w obliczu znacznie większego wyzwania niż azjatycki kryzys finansowy z lat 1997-1998. Linie lotnicze ograniczyły ponad 80% swojej pojemności na lotach międzynarodowych ze względu na globalne ograniczenia podróży i uziemiły około 100 samolotów pasażerskich. „A najbardziej zniechęcające jest to, że sytuacja może się pogorszyć w dowolnym momencie i nie możemy nawet przewidzieć, jak długo to potrwa” - dodał Woo.

W dniu 9 marca 2020 r. Korean Air miał wykonać 157 międzynarodowych połączeń, z których zdecydowana większość została zawieszona, a inne zostały wykonywane ze zmniejszoną częstotliwością. Linia lotnicza ostrzega również swoich pasażerów, że 25 krajów nałożyło ograniczenia wjazdu, które mają zastosowanie do osób, które odwiedziły lub przebywały w Korei Południowej tranzytem od 9 marca 2020 roku.

Korean Air posiada flotę 173 samolotów, w tym część w wersji cargo. Obejmują one m.in. dziesięć A380, czterdzieści cztery B777 i dziesięć B787.

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus