Halloween i lotnictwo: horrory, których nie należy oglądać podczas lotu

Flight Plan movie, fot. youtube

31 października obchodzone jest święto Halloween, najbardziej celebrowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie to pojawiło się w latach 90. XX w. również w Polsce. Głównym jego symbolem jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami.

Coroczne obchody obejmują również oglądanie horrorów, wśród których część nawiązuje do tematyki lotniczej. Poniżej przedstawiamy listę kilku z nich. Czy warto się z nimi zapoznać? Decyzję tę pozostawiamy Czytelnikom, a może być ona łatwiejsza do podjęcia po obejrzeniu zapowiedzi tych produkcji.

1. The Langoliers (1995)

Powieść Stephena Kinga zaadoptowana do miniserialu telewizyjnego. Podczas transkontynentalnego lotu znika bez śladu większość pasażerów, nawet piloci. Grupka ocalałych osób dociera na wymarłe lotnisko.



2. Plan lotu (2005)

Nocny lot do Nowego Jorku. Samotna matka Kyle Prat i jej sześcioletnia córka lecą pochować prochy zmarłego męża. Po długiej drzemce budzi się i zdaje sobie sprawę, że jej córka zaginęła. Kyle zaczyna panikować, gdy załoga informuje ją, że sama wsiadła do samolotu.



3. Red eye (2005)

Wracająca z pogrzebu do Miami Lisa poznaje na lotnisku pozornie sympatycznego mężczyznę, Jacksona. W trakcie lotu dowiaduje się, że jej ojciec został wzięty jako zakładnik, a ona musi pomóc w zamachu na funkcjonariusza Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Stawką jest życie jej ojca.



4. Węże w samolocie (2006)

Agent FBI grany przez Samuela L. Jacksona eskortuje kluczowego świadka procesu o morderstwo. Lecą z Hawajów do Kalifornii. Na pokładzie samolotu znajduje się kilkaset niebezpiecznych węży, które zostały potajemnie wniesione w celu uśmiercenia świadka morderstwa. Agent FBI podejmuje rozpaczliwą walkę o życie pasażerów.



5. Kwarantanna 2: Terminal (2011)

Pasażer niesie klatkę z chomikami. Jeden z nich gryzie innego pasażera i rozsiewa tajemniczego wirusa. Gdy jedna z osób przejawia objawy zakażenia wirusem, pozostałe zostają uwięzione w objętym kwarantanną samolocie. 

Źródło: AeroTime
comments powered by Disqus