Nie latamy, pomagamy! Dołącz do akcji!

Logo akcji Nielatamypomagamy

Środowisko lotnicze, pod wspólną flagą, rusza z akcją #nielatamypomagamy. Wszyscy na pokład - piloci, mechanicy, pracownicy lotnisk, służby lotnicze, instytucje i urzędy odpowiedzialne za awiację, firmy z branży lotniczej, organizatorzy pokazów, linie lotnicze, firmy wspierające lotnictwo – krótko mówiąc, CAŁA lotnicza rodzina RAZEM zjednoczona wspólnym celem.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, czują się oni zobowiązani pomóc tym, którzy codziennie narażają dla nas swoje życie i zdrowie walcząc z pandemią. „Wierzymy, że tylko działając razem damy radę pokonać wirusa i powrócić do normalności. Zbieramy na to, co dzisiaj jest najbardziej potrzebne – środki ochrony osobistej – rękawiczki, kombinezony i maseczki. Tworzymy jedną wielką lotniczą rodzinę. Jak nigdy wcześniej potrzebna jest nasza solidarność, wzajemne wsparcie i współdziałanie.

Przekażemy je szpitalom i służbom mundurowym. To pierwszy etap naszej akcji. Wierzymy, że ta pomoc pozwoli na skuteczną walkę z wirusem i szybko będziemy mogli przystąpić do drugiego etapu – szerokiej akcji edukacyjnej. Chcemy zapobiegać i zabezpieczyć nas wszystkich przed ewentualnym powrotem koronawirusa. Dlatego uruchomiliśmy stronę www.nielatamypomagamy.pl na której informujemy dokładnie o naszych działaniach oraz o tym kto już dołączył do naszej akcji. Ale to nie wszystko.


Informacje o akcji #nielatamypomagamy publikują na swoich social mediach WSZYSCY, którzy się w nią włączyli. Zjednoczeni MOŻEMY WIĘCEJ! Zróbmy wszystko, aby o tej akcji było naprawdę głośno. Im więcej osób dowie się o naszym lotniczym „pospolitym ruszeniu”, tym szybciej uda się nam osiągnąć cel – pomoc bohaterom naszych czasów. Dziś najważniejsze, to byśmy wszyscy mogli zakomunikować światu – JESTEM BEZPIECZNY!"

Dziś najważniejsze, to byśmy wszyscy mogli zakomunikować światu – JESTEM BEZPIECZNY! I’M SAFE czyli:

  • I llness - nie wyleczymy nikogo bez Waszej pomocy
  • M edication - nie wyślemy Wam lekarstwa, choć bardzo byśmy chcieli je mieć i podarować je Wam wszystkim
  • S tress - postaramy się ograniczyć Wasz stres i go zminimalizować poprzez dostarczenie Wam środków ochrony osobistej
  • A tention – każdy z nas musi być bardzo ostrożny i uważny w kontaktach z innymi
  • F atigue - nie wyśpimy się za Was, dlatego choć zdalnie, też chcemy działać!
  • E motion- nie możemy Was przytulić, ale chcemy Was wesprzeć

Bądź SAFE i włącz się do akcji #nielatamypomagamy (link do strony)


Apel Macieja Stagraczyńskiego, pilota i zarazem doktora nauk medycznych

Jestem lekarzem, a jednocześnie pilotem PPL i chciałem wystosować apel do naszych koleżanek i kolegów pilotów o nie uprawianie w chwili obecnej sportów lotniczych. Jest to niepotrzebne narażanie się na ewentualne wypadki. W moim szpitalu wielospecjalistycznym obecnie jest zamknięte 5 oddziałów z powodu zakażenia koronawirusem (OIOM, chirurgia ogólna z naczyniową, kardiologia i interna) i mamy problemy w leczeniu i ratowaniu życia chorób które niezależnie od wirusa istnieją.

Obecnie inne obciążenia służb ratunkowych są niepotrzebne. Są kraje gdzie uprawianie sportów jest zabronione aby ludzie nie narażali się na wypadki i ewentualnie nie zajmowali służb ratunkowych i zużywali sprzętu medycznego do leczenia tych dodatkowych pacjentów. Dajemy jako piloci społeczeństwu zły przykład i naruszamy obowiązek pozostania w domu w tak trudnym okresie epidemii. Ostatnia piękna sobota wykazała niestety aktywność naszych kolegów.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus