LOTOS Gdynia Aerobaltic dopiero w 2021 roku

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2020 odwołane (fot. Aerpact)

Do samego końca organizatorzy LOTOS Gdynia Aerobaltic – największych w Polsce pokazów lotniczych – wierzyli, że się uda i walczyli o to, żeby pokazy odbyły się planowo w drugi weekend sierpnia (7-9.08.2020).

Jednak sytuacja epidemiczna oraz brak rozporządzeń dot. organizacji imprez masowych zmusił organizatorów do podjęcia niezwykle trudnej decyzji o przeniesieniu pokazów na przyszły rok.

Organizatorzy opublikowali w tej sprawie komunikat, który zamieszczamy poniżej.

"Organizacja pokazów lotniczych to ogromna odpowiedzialność. Dlatego praca nad kilkudziesięcioma godzinami air show rozpoczyna się wiele miesięcy przed datą ich rozpoczęcia. Kiedy zaczynaliśmy przygotowania do LOTOS Gdynia Aerobaltic 2020 – największych pokazów w tej części Europy – byliśmy zdeterminowani, by kolejna edycja tej imprezy była jeszcze lepsza niż poprzednie. Dlatego zaprosiliśmy do udziału w naszym air show najlepsze grupy pokazowe i solistów z całego świata. Program imprezy wyglądał naprawdę imponująco.

Niestety, na ponad cztery miesiące przed startem LOTOS Gdynia Aerobaltic, cały świat stanął w obliczu pandemii koronawirusa. Śmiertelne zagrożenie spowodowało bezprecedensowe wstrzymanie wszelkiej działalności w wielu krajach na całym globie, w tym także w Polsce. Pomimo to, nie przerywaliśmy naszych przygotowań wierząc, że walka z zagrożeniem zakończy się na tyle szybko, by pokazy mogły odbyć się w bezpiecznych warunkach dla wszystkich. Liczyliśmy na to, że efekty walki z Covid-19 pozwolą na podjęcie decyzji rządowych zezwalających na organizację imprez masowych.

Dzisiaj niestety, z ogromnym żalem i w poczuciu odpowiedzialności musimy przyznać, że LOTOS Gdynia Aerobaltic 2020 nie może się odbyć.

Jesteśmy rozczarowani taką sytuacją, bo wiemy jak bardzo czekaliście na pozytywne informacje na temat pokazów. Wiemy jednak, że cała ta praca nie poszła na marne, bo wrócimy jeszcze silniejsi i z jeszcze lepszym programem w 2021 roku. Wszystko czego dzisiaj nam trzeba, to cierpliwość i pozytywne nastawienie.

Zostańcie z nami, śledźcie informacje na naszej stronie www.aerobaltic.pl oraz na social mediach. Będzie się działo!"

LOTOS Gdynia Aerobaltic Team

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus