Aqaba Air Show - raj dla spotterów

Pokazy lotnicze Aqaba Airshow 2020, fot. Aeropact

Genialne krajobrazy i niepowtarzalne widowisko nad Zatoką Aqaba – to znak firmowy pokazów w Jordanii. Jednak organizatorzy dla gości specjalnych, czyli spotterów przygotowali coś znacznie więcej.

Wszyscy akredytowani spotterzy uzyskają dostęp do ekskluzywnego pakietu atrakcji, niedostępnego dla innych uczestników! Tylko z akredytacją spotterską będzie można w trakcie pokazów odwiedzić Port Lotniczy Aqaba (King Hussein International Airport) oraz wziąć udział w konferencji prasowej z pilotami. Jeszcze przed pokazami fotografowie lotniczy pojadą na pustynię Wadi Rum. Zobaczą miejsca, gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Marsjanin” albo ostatniego epizodu „Gwiezdnych Wojen”.

To najlepsze miejsce do podziwiania rozgwieżdżonego nieba, dlatego w planie jest także noc na pustyni. Kto zdecyduje się na wycieczkę do Petry, pozna jeden z cudów świata umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się nurkowanie w Morzu Czerwonym, które jest bogate w rafy koralowe i zatopione samoloty.

Aby otrzymać bezpłatną akredytację, należy wypełnić formularz aplikacji znajdujący się na stronie internetowej https://aqabaairshow.com/spotters/. 

Aqaba Air Show odbędzie się w dniach 20 - 21.03.2020 i będą to pierwsze pokazy lotnicze w historii Królestwa Jordanii. W niezwykłej scenerii Zatoki Aqaba zobaczymy załogi zarówno z Jordanii, jak i z Europy - w tym z Polski oraz Wielkiej Brytanii. Szczegółowy plan pokazów - podzielonych na część dzienną i nocną - dostępny jest na stronie https://aqabaairshow.com/programme/.

Jordania uznawana jest za najbezpieczniejsze i jedno z najbardziej przyjaznych turystom państw Bliskiego Wschodu.

Atrakcje dla spotterów:

  • wizyta na lotnisku w Aqabie i udział w konferencji prasowej
  • wycieczka do doliny Wadi Rum
  • nocna sesja obserwacyjna i podziwianie gwiazd na pustyni
  • 50% zniżki na wstęp do skalnego miasta Petra - najbardziej rozpoznawalnej atrakcji turystycznej Jordanii
  • rejs o zachodzie słońca
  • próbne nurkowanie w Morzu Czerwonym

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aqabaairshow.com

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus