Aeropact organizatorem pokazów w Arabii Saudyjskiej

Grupa akrobacyjna Saudi Falcons, fot. Aeropact

Poznańska firma Aeropact, specjalizująca się w organizacji wydarzeń lotniczych, w marcu 2020 r. będzie organizowała pierwsze pokazy lotnicze w jordańskiej w Aqabie, a w styczniu przyszłego roku zajmie się produkcją części lotniczej piątej edycji Saudi Aviation Forum. To ogromne zaufanie wobec Aeropactu, które Poznaniacy zbudowali wzorową organizacją największych cywilnych pokazów w Polsce – LOTOS Gdynia Aerobaltic.

Poprzednia edycja Saudi Aviation Forum przyciągnęła na lotnisko Thumamah w Rijadzie tysiące fanów lotnictwa, którzy mogli oglądać ponad 60 samolotów i zespołów akrobacyjnych z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także operacje dronów, skoki spadochronowe i akrobacje w wykonaniu Gwardii Królewskiej, Saudi Falcons i Emirates Knights. Głównym organizatorem Forum jest Saudi Aviation Club, którego założycielem i prezesem jest książę Sułtan bin Salman. Instytucje wspierające Saudi Aviation Forum, to GACA – saudyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego, Generalny Urząd ds. Sportu, Najwyższy Urząd ds. Rozwoju Miasta Rijadu, ministerstwo spraw wewnętrznych i transportu oraz organów bezpieczeństwa. Forum jest największym tego typu w regionie i najważniejszym spotkaniem dla entuzjastów lotnictwa.

Współpraca pomiędzy Saudyjczykami, a Aeropactem spowoduje, że w pokazach wezmą udział piloci i statki powietrzne z Europy.

Aeropact, to firma, która jest najbardziej znana z organizacji największego air show w Polsce – LOTOS Gdynia Aerobaltic, Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego Cumulusy i współorganizacji Poznań Air Show oraz innych imprez lotniczych.

Aeropact to jedna z niewielu firm w Europie, specjalizująca się w organizowaniu pokazów lotniczych na najwyższym poziomie. W ciągu kilku lat działalności firmy, w pokazach organizowanych przez Aeropact uczestniczyło ponad milion widzów i ponad 700 samolotów z 15 krajów. Zespół Aeropact dba o najdrobniejsze szczegóły, dlatego pokazy lotnicze produkowane przez firmę są zawsze na najwyższym poziomie, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem.

Źródło: Aeropact
comments powered by Disqus