Australijski Dzień w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej

Australijski Dzień w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej (fot. Aeroklub Ziemi Zamojskiej)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jackiem Flisem, które odbędzie się 12.03.2016 r. o godzinie 12:00 w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej.

Jacek Flis zaprezentuje relacje z IX Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów, gdzie w grudniu 2015 roku razem z kolegami z Polskiej Szybowcowej Kadry Juniorów w australijskim Narromine wywalczył drużynowo srebrny medal.

Opowie jak wygląda latanie szybowcem w Australijskich warunkach pogodowych, o rywalizacji z najlepszymi pilotami na świecie i o planach na przyszłość. Swoją relacje zilustruje zdjęciami pięknych widoków oraz z przyjemnością odpowie na pytania.


Jacek Flis (fot. Aeroklub Ziemi Zamojskiej)

W gronie naszych kolegów jest kilku pilotów, którzy w 2013 roku zwiedzali Australię i mieli również okazje polatać. Chętnie podzielą się wrażeniami. Zapowiada się australijski dzień w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej. – mówią organizatorzy spotkania.

Następnie Jacek Flis poprowadzi wykład z taktyki przelotowej, w którym przekaże uczestnikom spotkania jak przygotować się do pierwszych przelotów szybowcowych i jak efektywnie latać po zaplanowanych trasach. Jak używać urządzeń rejestrujących przeloty – praktyczne zastosowanie, oraz wybór i lądowanie w terenie przygodnym, opowie jak wygląda współczesne latanie zawodnicze.


(fot. Aeroklub Ziemi Zamojskiej)

HT AZZ Marek Chamera

Źródło: Aeroklub Ziemi Zamojskiej
comments powered by Disqus