Przejdź do treści
Szybowiec w locie - widok z bliska z ukosa (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej/FB)
Źródło artykułu

Zawody na celność na EPPT

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zaprasza pilotów do udziału w Otwartych Zawodach Szybowcowych i Samolotowych na celność lądowania o Puchar Dyrektora AZP. Impreza odbędzie się 9 paździenika 2021 r.  na lotnisku EPPT.

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy instruktorzy, piloci i uczniowie spełniający warunki do lotów samodzielnych. Piloci nie spełniający takowych wykonują loty z instruktorem bezpiecznikiem. W czasie lotów zabronione są ślizgi  i inne niebezpieczne manewry. Nie zastosowanie się spowoduje dyskwalifikacje. Kolejkę do startu ustala organizator.

Lądowania będą oceniane taśmą od wyznaczonej linii. Lądowanie przed ogranicznikiem nie będzie mierzone, Liczy się dotknięcie podwozia głównego. Komisja sędziowska 3 osobowa powołana przez HT. Do drugiej kolejki zostanie zakwalifikowanych pierwszych 6 zawodników.

Nagrody Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce wręczone zostaną nagrody. Zawodnicy do szóstego miejsca otrzymają dyplomy. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma puchar przechodni ufundowany przez dyrektora AZP. Trzykrotne zdobycie pucharu powoduje przejście na własność zawodnika.

Wpisowe dla wszystkich zawodników – 40zł (grill) płatne w biurze AZP. Opłata za lot według stawek aeroklubu.

W razie słabej pogody alternatywny termin to 10 października 2021 r.

Więcej informacji na stronie www.azp.com.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony