Przejdź do treści
Farma fotowoltaiczna na lotnisku w Piotrkowie (fot. azp.com.pl)
Źródło artykułu

Słońce pracuje dla Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej

Blisko 200 paneli fotowoltaicznych rozpoczyna pracę na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. To inwestycja w przyszłość.

Lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim dynamicznie się rozwija. Na ukończeniu jest budowa warsztatu obsługi samolotów. Aeroklub jest w trakcie certyfikacji w zakresie zatwierdzenia obsługi technicznej samolotów typu Tecnam.

Kolejną inwestycją w przyszłość jest ukończona budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 50 kW, która zapewni zapotrzebowanie na energie elektryczną zużywaną rocznie na potrzeby lotniska. Nowoczesne panele z 25-letnią gwarancją producenta zajmują powierzchnię ponad 300 m2. Inwestycję zrealizowała firma FOTON-TECHNIK. Aeroklub włączył się tą inwestycją w ogólnoświatowy trend ochrony środowiska naturalnego. Panele bowiem wyprodukują rocznie 54.000 kWh/rok energii co przeliczyć można na zmniejszenie emisji CO2 na poziomie 32.855 kg/rok.

Dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej wraz z Zarządem Stowarzyszenia mają już kolejne pomysły na rozwój piotrkowskiego lotniska, które już teraz jest wyróżniającym się ośrodkiem szkolenia pilotów na mapie General Aviation w Polsce.

Lotnisko w Piotrkowie posiada nowoczesny 950 metrowy asfaltowy pas startowy z nawigacyjnym oświetleniem. Na terenie Aeroklubu działa szkoła narodowego przewoźnika LOT Flight Academy oraz największa w Europie strefa zrzutu spadochronowego Polskie Centrum Spadochronowe SKYFORCE, w której oprócz skoczków cywilnych szkolą się polskie służby specjalne.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony