Nowości na lotnisku i w hangarze Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej

Droga kołowania BRAVO na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim (fot. azp.com.pl)

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej poinformował, że lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaciło się o kolejną infrastrukturę naziemną. Wytyczona została droga kołowania Bravo a na płycie lotniska pojawiły się znaki informacyjne.

W związku z rosnącym ruchem samolotów na lotnisku EPPT Zarząd AZP postanowił wytyczyć nową drogę kołowania oznaczoną BRAVO, która biegnie po zachodniej stronie, na trawie, wzdłuż pasa startowego.

Dodatkowo istniejące teraz na lotnisku dwie drogi kołowania ALFA i BRAVO zostały oznaczone znakami pionowymi, które doskonale widoczne, pozwolą sprawniej poruszać się po lotnisku przed operacją startu i po lądowaniu statku powietrznego.

 
 

W hangarze w Piotrkowie Trybunalskim również nowości. Flota Aeroklubu wzbogaciła się o nowy statek powietrzny. Samolot TECNAM 2002 przyleciał 6 lipca br. na nowe lotnisko bazowania.

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej wzbogacił się o nowoczesny samolot do szkolenia pilotów TECNAM 2002 JF Sierra o znakach SP-TWY. Samolot został przebazowany przez Szefa Wyszkolenia AZP Macieja Jaśkiewicza na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim i wprowadzony na stan posiadania Aeroklubu. Samolot z pilotem powitany został przez Jarosława Cempel, dyrektora AZP.

Dodatkowo miło nam poinformować, że 4 lipca Szef Wyszkolenia Maciej Jaśkiewicz zdał egzamin ATPL na licencję pilota liniowego ze średnim wynikiem 90%. Maciek na codzień strażak Państwowej Straży Pożarnej oraz instruktor lotniczy poświęcił na naukę do ATPL ostatnie 7 miesięcy. Gratulujemy i życzymy bezpiecznych lotów – mówią przedstawiciele Aeroklubu.

 

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus