Na FLY FEST 2017 zapraszamy do Piotrkowa

FLY FEST 2017

Już po raz piąty fani lotnictwa spotkają się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej na Międzynarodowej Wystawie Lotniczej FLY FEST. Impreza odbędzie się już za niecały miesiąc w dniach 1-2.07.2017 r.

W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce. Zabierzcie ze sobą całe rodziny. Zaplanujcie pierwszy weekend lipca w Piotrkowie. Dla przyjezdnych, możliwość rozłożenia namiotu w miasteczku biwakowym, gratis.

Atrakcją tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST będą pokazy akrobacji lotniczej Artura Kielaka na samolocie XtremeAir XA-41, pokaz akrobacji Jerzego Makuli na szybowcu Solofox, pokaz dynamiczny śmigłowców W-3. Grupa Cellfast Flying Team zaprezentuje się w locie na 3 samolotach Socata Morane. W powietrzu zaprezentują się także samolot MiG-29 Fulcrum, wiatrakowiec AutoGyro Cavalon, samolot Dromader (gaszenie pożaru), a także samoloty historyczne takie jak: Boeing Stearman, Taylorcraft Auster, DHC-1 Chipmunk, Tiger Moth, Piper Cub.

Festiwalowi towarzyszyć będą Miedzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego, Kongres naukowy nt. bezpieczeństwa w lotnictwie, loty widokowe, wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start", pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy straży pożarnej oraz zlot Food Trucków.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

Więcej informacji na stronie: www.flyfest.pl

Celem projektu jest organizacja przedsięwzięcia ukierunkowanego na zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu oraz zaprezentowanie potencjału województwa łódzkiego w zakresie istniejącego tu przemysłu lotniczego i okołolotniczego oraz nowoczesnego przemysłu włókienniczego. W ramach międzynarodowej wystawy lotniczej na płycie lotniska zaprezentuje się 7 firm, których siedziby bądź przedstawicielstwa firm międzynarodowych znajdują się na terenie województwa łódzkiego:

• PLL LOT S.A. Flight Academy, certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego
• Bartolini-Air Sp. z o.o., przedstawicielstwo  włoskiego producenta samolotów TECNAM
• Celier Aviation Sp. z o.o., producent światowej klasy wiatrakowców Xenon
• Boreas Aviation Sp. z o.o., przedstawicielstwo włoskiego producenta samolotów Alpi Aviations
• Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A., centrum serwisowo-remontowe śmigłowców
• Ekorewers s.c., producent odzieży lotniczej
• Eagle Wings Paweł Orłowski, przedstawicielstwo czeskiego producenta samolotów TL Ultralight

Firmy te zaprezentują na wystawie profil działalności, samoloty i śmigłowce oraz oferty szkoleń lotniczych.

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus