Fly Fest w Piotrkowie coraz bliżej

Fly Fest 2018 w Piotrkowie (fot. azp.com.pl)

Już za cztery dni fani lotnictwa po raz szósty spotkają się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej na Międzynarodowej Wystawie Lotniczej Fly Fest. Pokazy akrobacji lotniczej w wykonaniu najlepszych pilotów polskich i zagranicznych zobaczyć będzie można w najbliższy weekend (30 czerwca – 1 lipca) w Piotrkowie Trybunalskim.

W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce. Zabierzcie ze sobą całe rodziny. Zaplanujcie ten weekend w Piotrkowie.

Atrakcją tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest będą pokazy akrobacji lotniczej Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" w składzie trzech samolotów, Jurgisa Kairysa na samolocie SU-31, Marka Choima na samolocie Extra 330SC,  Jerzego Makuli na szybowcu Solofox, pokaz dynamiczny śmigłowców W-3. Na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej przyleci też 3AT3 Formation Flying Team oraz Mateusz Strama i Piotr Kowalski samolotem YAK-3U. Grupa Cellfast Flying Team zaprezentuje się w locie na 3 samolotach Socata Morane. W powietrzu zaprezentują się także 57-my Team na dwóch wiatrakowcach, wiatrakowiec Cavalon; samoloty: M-18B Dromader (gaszenie pożaru), Falcon 2000S, a także samolot historyczny HATZ Classic.

Festiwalowi towarzyszyć będą Miedzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego, "Loty Marzeń" – Symulator lotu Boeinga 737NG, wykłady nt. bezpieczeństwa w lotnictwie, loty widokowe, Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dywizjonu 303, lotnicze wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start", pokazy straży pożarnej oraz zlot Food Trucków.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Parking na płycie lotniska płatny 10 zł od samochodu. Organizatorem festiwalu jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

Więcej informacji na stronie: www.flyfest.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
comments powered by Disqus