Samoloty znów nad Płockiem

Zlot Samolotowy w Płocku (fot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza wszystkich na Zlot Samolotowy w niedzielę 12 sierpnia w godzinach 11:00-17:00.

Aeroklub szykuje dla mieszkańców Płocka kolejną imprezę o rodzinnym charakterze. Nie zabraknie sportowych emocji i licznych niespodzianek. Na płockie lotnisko przybędzie, jak liczą organizatorzy, kilkadziesiąt jednostek latających, które zostaną zaprezentowane publiczności zarówno na ziemi jak i w powietrzu w przelocie nad miastem.

Będzie można porozmawiać z pilotami, obejrzeć treningi akrobacyjne na samolotach ZLIN 526F i Carbon Cub oraz na motoparalotni w wykonaniu aktualnego Mistrza Świata Wojtka Bógdała. W powietrzu będzie można również oglądać maszyny przybyłych uczestników Zlotu, które będą wykonywać niskie przeloty nad płytą lotniska. Grupa SkyMagic wykona skoki spadochronowe, organizatorzy negocjują jeszcze przybycie zabytkowych samolotów oraz innych rzadko spotykanych statków powietrznych.

Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym zostaną zorganizowane loty zapoznawcze nad miastem, które cieszyły się dużą popularnością podczas ostatniej imprezy. Na płycie lotniska prezentować się będą sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy, dostępna będzie m.in. strzelnica pneumatyczna, pojawią się również pojazdy militarne Stowarzyszenia „Wisła”.

Organizatorzy zachęcają do przybycia na lotnisko całe rodziny z dziećmi, dla których oprócz darmowych atrakcji zostanie przygotowana specjalna „strefa piknikowa”, gdzie będzie można przynieść i rozłożyć własne koce, jedzenie i skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu. Partnerami Zlotu są: UM Płocka, drukarnia Agpress, Komunikacja Miejska Płock, POKIS, Warter Fuels, Peklimar, Galeria Mosty, Związek Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenie Wiarus, Grupa SkyMagic, Stowarzyszenie Pojazdów Militarnych „Wisła”.

Aeroklub serdecznie zaprasza wszystkich płocczan na płytę lotniska w niedzielę 12 sierpnia w godz. 11:00-17:00.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Zlot samolotowy w Płocku - informacje organizacyjne

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus