Dzień z Płockim Aeroklubem

Dzień z Płockim Aeroklubem (fot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)

Dzień z Płockim Aeroklubem – pod tym hasłem na początku września Aeroklub Ziemi Mazowieckiej planuje zorganizować imprezę na lotnisku w Płocku przy ul. Bielskiej.

Wydarzenie ma charakter imprezy rodzinnej, podczas której wszyscy odwiedzający 8 września 2019 r. lotnisko w Płocku będą mieli możliwość obejrzenia samolotów goszczących w AZM oraz skorzystania z szeregu atrakcji przygotowanych przez płocki Aeroklub. Dmuchane zamki, dżungla, żółw będą przygotowane dla najmłodszych gości, których swoją opieką otoczą również animatorzy. Dla nieco starszych gości przygotowane zostaną zawody, jak co roku organizowane przez Klub Żołnierzy Rezerwy Wiarus. Strzelnica jak zwykle wytypuje najlepszych strzelców w kategorii indywidualnej oraz w strzelaniu rodzinnym. W specjalnie przygotowanej strefie kosza piknikowego będzie miejsce na rozłożenie kocy lub skorzystanie z leżaków. Nie zabraknie również bramek do rodzinnych rozgrywek w piłkę nożną. O zaplecze gastronomiczne zadba strefa Food Trucków oraz drobne stoiska z watą cukrową i innymi pysznościami, a dla chętnych do nabycia pamiątek z lotniczym motywem rozstawione zostaną stoiska handlowe.

Oczywiście nie byłaby to impreza lotnicza gdyby organizatorzy nie przygotowali akcentów lotniczych dla miłośników podniebnych pokazów. Choć impreza nie ma charakteru pokazowego, na niebie w tym dniu zobaczymy m.in grupę Celfast z Krosna i grupę Team 57, w składzie której zobaczymy Wojtka Hajdukiewicza w jego pięknym dwupłatowcu Hatz Classic oraz Romana Owedyka i jego Trecela SP XERO. Pojawi się również grupa skoczków spadochronowych, którzy przygotowali coś wyjątkowego specjalnie dla mieszkańców Płocka. Na niebie zagoszczą śmigłowce Robinson R44 oraz ten wyjątkowy – "Bolkow 105".

Na niebie zobaczyć będzie można także członków Płockiego Aeroklubu w samolocie Zlin 526F oraz Maule M7.

Przez cały dzień na lotnisku będą organizowane loty widokowe na samolotach firmy Ibex, a dla miłośników balonów w sprzyjających warunkach pogodowych również lot balonem na uwięzi. W trakcie trwania imprezy swoje umiejętności w ramach ćwiczeń zaprezentują służby mundurowe. W specjalnie przygotowanym scenariuszu Straż Pożarna, wraz z Policją oraz służbami medycznymi udzielą pomocy awaryjnie lądującemu samolotowi.

Organizator zaprasza również członków innych Aeroklubów w Polsce do odwiedzania lotniska w Płocku drogą powietrzną, zwraca jednak uwagę, iż na ten dzień należy zapoznać się informacją AIP, NOTAM o obowiązujących przestrzeniach, specjalnie wydzielonych na 8.09.2019 r. Informację dla chcących odwiedzić lotnisko w Płocku zapewni po przekroczeniu ATZ Radio Płock 122.800.
 
Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus