Celność lądowania i Święto Latawca na płockim lotnisku

Zawody Na Celność Lądowania w Płocku

Podczas dwóch kolejnych weekendów na lotnisku w Płocku odbędą się dwie imprezy lotnicze.

Już w najbliższą sobotę Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza wszystkich chętnych pilotów do wzięcia udziału w dorocznych zawodach na celność lądowania, które odbędą się w dniu 26 września 2020 r. na płockim lotnisku.

Zawody rozegrane będą w kategoriach: samolotowa, szybowcowa, motolotniowa i paralotniowa. Ponadto kategoria samolotowa i szybowcowa zostaje podzielona na podkategorie: uczniowie, piloci licencjonowani oraz instruktorzy. Celemzawodów jest integracja środowiska, trening celności lądowań i dobra zabawa.

W zależności od ilości chętnych wykonanych będzie od 1 do 4 lotów konkursowych. Odprawa o godzinie 9:00.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklubplock.pl

Choć sezon lotniczy dobiega końca, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku nie zwalnia tempa. Już w kolejną niedzielę, 4 października 2020 r., na aeroklubowym lotnisku w Płocku, odbędą się zawody pt. Święto Latawca. Start o godzinie 11:00.

Impreza ta, organizowana od wielu lat przez płocki Aeroklub, cieszy się ogromna popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników zawodów. Zawody będą rozgrywane w kategoriach; latawce płaskie i skrzynkowe. Liczy się pomysł, sposób wykonania, estetyka oraz oznaczenia graficzne.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu UM. Rejestracja zawodników od godziny 10.00 pod czerwonym namiotem AZM.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników latawców na lotnisko w Płocku.

Więcej informacji na stronie www.aeroklubplock.pl

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus