Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza na Święto Latawca

Święto Latawca w Płocku (fot. aeroklubplock.pl)

Jesień zawitała na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Na latawce przyszedł czas. Dlatego Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza do udziału w Święcie Latawca 2021, które odbędzie się 3 października 2021 r. na lotnisku Płock EPPL.

To cykliczna impreza organizowana co roku przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, podczas której wyłonieni zostaną najlepsi piloci i konstruktorzy latawców.

W pierwszą niedzielę października na aeroklubowym lotnisku w Płocku rywalizować będą konstruktorzy latawców płaskich oraz latawców skrzynkowych. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych:
• młodzików młodszych (do 7 lat, rocznik do 2013 włącznie),
• młodzików (8-14 lat, roczniki 2012-2006),
• juniorów (15-18 lat, roczniki 2005-2002),
• open (powyżej 18 roku i więcej, urodzeni w 2001r i wcześniej).
Decyduje wiek wejścia w rok zawodów.

Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru. Dopuszcza się stosowanie tworzyw sztucznych na pokrycie. Długość holu latawca zawarta być powinna wynosić nie więcej niż 100 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego.

Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów w danej klasie 2 latawce oznakowane literami A i B oraz inicjałami zawodnika.

Ocena każdego latawca będzie składała się z oceny statycznej oraz oceny za lot. Podczas oceny statycznej sędziowie przyznają punkty za: konstrukcję latawca, staranność wykonania, zdobienie latawca oraz umieszczenie elementu płockiego (technika dowolna, bez wydruków). Podczas oceny za lot sędziowie przyznają punkty za jakość lotu oraz za zgłoszony sędziom i zademonstrowany w locie efekt specjalny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników latawców w dniu 3 października 2021 r. na lotnisko w Płocku.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklubplock.pl/swieto-latawca-2021/

Źródło: Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
comments powered by Disqus