Przejdź do treści
Źródło artykułu

Sportowy odlot na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

Kolejne wydarzenie na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w nieco odmienionej formule. Zapraszamy na „AirFit czyli sportowy odlot na lotnisku”, który odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2019 r. Początek imprezy o godz. 12:00.

Wydarzenie jest organizowane pod hasłem Sport to zdrowie! Sport nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę.

„AirFit czyli sportowy odlot na lotnisku” to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie, promować wśród młodzieży elementy rywalizacji sportowej, a przez to poprawę zdrowia. X Jubileuszowy Bieg Drużynowy o Puchar LOTTO (bieg drużynowy 3.5 km), Jubileuszowa 10-tka z Lotto (Bieg Indywidualny 10 km), Maraton Rowerowy (100 rowerów stacjonarnych), który porwie uczestników wydarzenia na wspólną 4-ro godzinną jazdę na płycie lotniska, to elementy do realizacji powyższego celu. Dla osób traktujących sport bardziej rekreacyjnie przygotowany został Jubileuszowy marsz Nordic Walking z LOTTO na dystansie 3.5 km.

Miejsce na którym odbywa się wydarzenie nie może zostać pozbawione elementów lotniczych. Z tego też powodu w ten dzień odbędzie się finałowa konkurencja Mikrolotowych Mistrzostw Polski, które będą rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej już od 20 sierpnia.

Nad głowami widzów jednocześnie zobaczymy około 30 najróżniejszych urządzeń latających zaczynając od paralotni poprzez motolotnie, a kończąc na małych samolotach ultralekkich, które rywalizować będą w konkurencji celności lądowania.

Rok 2019 jest rokiem 100 – Lecia Aeroklubu Polskiego. 30 października 1919 roku udało się w Poznaniu zarejestrować Aeroklub Polski będący pierwszą formalną organizacją zrzeszającą polskich lotników. Organizacją, która promuje, rozwija i prowadzi rywalizację w sportach lotniczych zarówno w Polsce jak i za granicą. Patronat Honorowy nad wydarzeniami obchodów 100 lecia Aeroklubu Polskiego objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas tegorocznego wydarzenia 24 sierpnia, wspólnie z Totalizatorem Sportowym i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze będziemy cieszyć się i walczyć w rywalizacji sportowej. Piloci na niebie MY na ziemi. Zapraszamy na lotnisko Przylep – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie www.azl.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony