Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polsko-Niemiecki Obóz Szybowcowy trwa

W dniach 28.06-12.07.2014 r. odbywa się Polsko-Niemiecki Obóz Szybowcowy.

Od wielu lat nawiązujemy i podtrzymujemy POLSKO-NIEMIECKIE znajomości na wielu płaszczyznach. Najwięcej uwagi poświęcamy jednak sportowi szybowcowemu. Dlaczego? Uważamy, że właśnie ta grupa jest najbardziej zasilana przez młodych szybowników, a tych w ramach powstałego w roku 2011 Wyczynowego Ośrodka Szybowcowego pragniemy wspierać i dążyć do ich rozwoju.

W polsko-niemieckim gronie spotykaliśmy się już wielokrotnie. Znamy się już m. in. z zeszłorocznego Sabatu, rokrocznych letnich obozów szybowcowych oraz Szybowcowych Mistrzostw Polski organizowanych na płycie lotniska w Przylepie. W lipcu 2013 roku podczas pierwszy polsko-niemieckich zawodów, również gościliśmy grupę pilotów z Saksonii. Owy projekt jest realizowany z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska Saksonia.

W bieżącym roku po raz drugi organizujemy tego rodzaju przedsięwzięcie. Celem projektu jest zachęcanie do latania na przeloty, zbieranie doświadczenia oraz pielęgnowanie współpracy polsko-niemieckiej. W pierwszym tygodniu zorganizowaliśmy trening, natomiast w drugim zawody. W dniach nielotnych organizujemy wspólne przedsięwzięcia np. zwiedzanie Zielonej Góry lub wyjazd na kręgle.FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony