Przejdź do treści
Źródło artykułu

Niebezpieczne zjawiska pogodowe w chłodnej porze roku

Niebezpieczne zjawiska pogodowe w chłodnej porze roku to temat drugiej części wykładu zorganizowanego przez Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Specjalistą w tej dziedzinie był synoptyk IMGW-PIB Piotr Szewczak.

Pod koniec listopada Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zorganizował szkolenie dotyczącego bezpieczeństwa z zimowej eksploatacji statków powietrznych. Jednym z poruszanych tematów były niebezpieczne zjawiska pogody i trudne warunki atmosferyczne w chłodnej porze roku. Niewątpliwym specjalistą w tej dziedzinie jest kierownik Biura Prognoz, synoptyk IMGW-PIB Piotr Szewczak i to właśnie on poprowadził tę część spotkania.

– Niebezpieczne warunki pogody to zjawiska, które niezależnie od wyszkolenia pilotów uniemożliwiają start, lot i lądowanie statku powietrznego, natomiast trudne warunki atmosferyczne zależą od wyszkolenia pilota, dlatego bardzo ważna jest posiadana wiedza nie tylko teoretyczna ale i podnoszenie własnych umiejętności – mówi Piotr Szewczak.

W przyszłym roku OSL AZL ma w planach kolejne webinary.

– Chcemy skorzystać z dobrodziejstw techniki i organizować spotkania on-line abyśmy mogli docierać do szerszej grupy odbiorców – informuje Jarosław Gniazdowski, wicedyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu Piotra Szewczaka.

Część 1:

Część 2:Część 3:Część 4:
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony