Przejdź do treści
Źródło artykułu

II Winobraniowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny w Przylepie

Sekcja Samolotowa Aeroklubu Ziemi Lubuskiej po raz drugi zapraszamy do Przylepu na Winobraniowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny. Impreza, której żaden pilot nie może opuścić, odbędzie się 10.09.2016 r.

W ramach Pikniku organizatorzy przewidują rozegranie maksymalnie dwóch konkurencji nawigacyjnych zakończonych próbami lądowania na celność. Nie przewiduje się części obliczeniowej.

Celem zawodów jest współzawodnictwo sportowe w sporcie lotniczym – lotach rajdowo-nawigacyjnych, zdobywanie  doświadczenia  lotniczego  przez  uczestników,  propagowanie  podstawowej  wiedzy  nt. sportowego latania rajdowo-nawigacyjnego oraz promocja lotniska, miasta i regionu wśród uczestników.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno- lub dwuosobowych. Loty odbywają się zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami lotniczymi. Pilot (dowódca statku powietrznego) powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego i wystarczające doświadczenie w lotach nawigacyjnych, umożliwiające bezpieczne wykonanie lotów. Drugiemu członkowi załogi nie stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych. Organizatorzy dopuszczają też start wiropłatów w Pikniku. W takim przypadku załoga będzie klasyfikowana wyłącznie w konkurencji nawigacyjnej. Wymagania co do kwalifikacji załóg – analogicznie do załóg samolotów.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej deklaracji uczestnictwa pocztą, pocztą e-mail lub osobiście do dnia 8.09.2016 r.

Dlaczego warto wziąć udział w tej imprezie?
– Jest to jedyna impreza w Polsce, w której nie jest wymagane żadne doświadczenie w lataniu rajdowo-nawigacyjnym.
– Jedyna impreza w Polsce, w której może wystartować nawet osoba bez licencji pilota (w towarzystwie instruktora).
– Jedyna impreza w Polsce, gdzie do próby nawigacyjnej mogą przystąpić również wiropłaty (w zeszłym roku brał udział Robinson R44 i Bell 427).
– Jedyna impreza w Polsce, gdzie organizatorzy chcą nauczyć i pokazać zasady latania rajdowo-nawigacyjnego.
– Impreza w imprezie – w końcu mamy jedyne w Polsce Święto Wina!

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym, Regulaminie oraz na stronie www.azl.pl/new/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony