Przejdź do treści
Źródło artykułu

Festyn Lotniczy na 60-lecie AZL - przyleć własnym samolotem

Aeroklub Ziemi Lubuskiej zaprasza na niezapomniane pokazy lotnicze, mnóstwo atrakcji, wspaniałą, rodzinną zabawę i koncerty podczas Festynu Lotniczego przygotowanego z okazji Dnia Dziecka. Zabawa odbędzie się 3.06.2017 r. na lotnisku w Przylepie. Początek imprezy o godzinie 12:00. Dodatkowym powodem do świętowania jest 60-lecie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, który to wraz z Urzędem Miasta jest inicjatorem całego przedsięwzięcia.


Piloci, którzy chcą przylecieć na Przylep własnymi samolotami proszeni są o przesłanie stosownego zgłoszenia do 1 czerwca do godz. 23.59 zgodnie z poniższym notamem:

G0184/17 - DUE TO EVENT ON AD ALL ARR ON 03 JUN 2017 MUST BE NOTIFIED TILL 01 JUN 2359 TO EMAIL ADDRESS: AZL(A)AZL.PL. PHONE +48605045235 29 MAY 09:07 2017 UNTIL 03 JUN 23:59 2017. CREATED: 29 MAY 09:13 2017


Miasto Zielona Góra pojawi się na lotnisku pod szyldem swego programu Zgrana Rodzina. Nic przecież, w Zielonej Górze, nie kojarzy się lepiej z dziećmi i rodziną. Ambasadorzy programu, wraz z jego Partnerami przygotują wiele ciekawych stoisk, pokazów i warsztatów. Na płycie lotniska powstanie wyjątkowe, rodzinne miasteczko pełne niespodzianek i atrakcji dla całych rodzin. Odbędą się warsztaty plastyczne i kulinarne, będą konkursy sprawnościowe i zabawy dla dzieci, zajęcia taneczno ruchowe i zabawy na trampolinach. Podczas Dnia Dziecka wszyscy milusińscy będą mieli okazję wykonać kolorowe i szalone eksperymenty i pomalować sobie buźki. W trakcie imprezy będzie można podszkolić język angielski podczas różnorodnych zabaw językowych. A to wszystko pomieścimy w przeszło 100 namiotach. Atrakcji będzie wiele, zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania i niezapomnianej zabawy. Nie zabraknie pokazów sprzętu wojskowego i fascynujących wozów strażackich oraz policyjnych, a Aeroklub zaprosi wszystkich chętnych na warsztaty modelarskie.

Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie wszystkich dzieci, Zgrana Rodzina przygotuje kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy rodzic będzie mógł się zapoznać z najważniejszymi zasadami udzielania pomocy, szczególnie dzieciom. Szkolenie poprowadzą profesjonaliści ze Sztabu Ratownictwa, a cały kurs zakończy się wydaniem certyfikatów.

Promując i dbając o zdrowie organizatorzy nie zapomnieli o rowerzystach. Powstanie specjalny parking rowerowy dla wszystkich tych, którzy wybiorą właśnie ten środek lokomocji, żeby dostać się na imprezę. To jeszcze nie wszystko. Podczas całej zabawy odbędzie się niepowtarzalny w Zielonej Górze AIRSHOW BIKE MARATON – ogólnopolski maraton na rowerach stacjonarnych. 100 rowerów i 5 prowadzących z Master Instruktorem Mariuszem Szewczykiem na czele porwie uczestników zabawy do wspólnej, 5-cio godzinnej jazdy.

Dla miłośników piknikowania i błogiego leniuchowania planowana jest ogólnopolska akcja kocykowania – organizatorzy będą zachęcać mieszkańców to spędzania czasu na świeżym powietrzu, ze zdrowym prowiantem. Oczywiście podczas festynu, organizatorzy zadbali o strefę gastronomiczną, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, by miło i z pełnym brzuchem spędzić czas.

Skoro lotnisko i dobra zabawa to oczywiście nie może zabraknąć mrożących krew w żyłach pokazów lotniczych przygotowanych przez AEROPACT z Poznania. Specjalnie dla fanów lotnictwa, którzy 3 czerwca przybędą na lotnisko w Przylepie, przygotowany zostanie zapierający dech w piersiach pokaz akrobacji lotniczej w wykonaniu najlepszych pilotów akrobacyjnych z Polski oraz zagranicy. Swoje umiejętności oraz niezwykle dynamiczny program pokazowych zaprezentują na niebie piloci z brytyjskiej grupy Fire Flies. Co więcej, na zakończenie pokazów rozświetlą niebo w pokazie z użyciem pirotechniki. Nie zabraknie polskich mistrzów podniebnej ewolucji w tym pilotów z Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. A to tylko część lotniczych atrakcji które zostaną zaprezentowane podczas Festynu Lotniczego na zielonogórskim niebie.

Oprócz strefy rodzinnej, organizatorzy nie zapomnieli o strefie koncertowej. Na scenie oprócz aktorów, zespołów dziecięcych – wokalnych i tanecznych, oraz Wojskowej Orkiestry stanie Gwiazda – Michał Wiśniewski i zespół Ich Troje, którzy przypomną swoje hitowe przeboje.

Cala impreza podzielona będzie na dwie części – festynową, która potrwa od 12.00 do 18.00 i koncertową trwającą od 18.00 do 21.00 zakończoną zjawiskowym pokazem lotniczym ze specjalna pirotechniką. Organizatorzy mają nadzieję, że to będzie najcudowniejszy Dzień Dziecka w historii Zielonej Góry.

Jak dojechac na Festyn Lotniczy

W dniu Festynu dojazd na lotnisko przy użyciu samochodu niestety nie będzie możliwy. Parkin samochodowy znajdować się będzie na Trasie Północnej od ronda Auchan do ronda Przylep. Z ronda Przylep kursować będzie komunikacja miejska dowożąc uczestników bezpłatnie na lotnisko Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Zachęcamy do przyjechania na nasz Festyn rowerem. Na miejscu zorganizowany będzie strzeżony Parking Rowerowy obsługiwany za symboliczne dwa złote przez Stowarzyszenie Rowerem Do Przodu.

Mapa dojazdowa:

Więcej informacji o Festynie Lotniczym na stronie www.azl.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony