Relacja z Ogólnopolskich Zawodów F3K i F3U na lotnisku w Lubinie

Ogólnopolskie Zawody F3K i F3U na lotnisku w Lubinie (fot. AZM Lubin)

W dniach 23-24.04.2016 r. rozegrane zostały na lotnisku w Lubinie widowiskowe zawody modelarskie: „Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Zdalnie Sterowanych Modeli Szybowców klasy F3K” oraz „Ogólnopolskie Zawody RC Drone FPV Racing klasy F3U”, których organizatorem była Sekcja Modelarska Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lubinie.

To już piąte z rzędu organizowane co rok zawody F3K zaliczane do Pucharu Polski. W sobotę 23.04.2016r zawodników przywitała piękna słoneczna pogoda z minimalnym  2-3m/s wiatrem. Trzeba przyznać, że pogoda sprzyjała zawodnikom i udało się w 100% zrealizować program zawodów. W sobotę wykonano 10 zaplanowanych rund w klasie F3K. W każdej rundzie startowały dwie grupy zawodników. Załamanie pogody przyszło na szczęście dopiero po zakończeniu zawodów. Organizatorzy nagrodzili zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej, pucharami i medalami. Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom. Szkoda tylko, że koledzy z kadry modeli kosmicznych, którym przełożono zgrupowanie kadry, nie mieli szansy wystartować w pucharowych zawodach F3K w Lubinie.

Zwycięzcy w klasie F3K:
1 m-ce Cezary Janas – Aeromodelklub ARTBEM
2 m-ce Adam Siama – Aeroklub Poznański
3 m-ce Rafał Budzoń – Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
4 m-ce Piotr Górny – Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny FENIKS

W sobotę 23.04.2016r zakończono budowę  trasy RC Drone FPV Racing (F3U) i odbył się zgodnie z programem zorganizowany trening dla zgłoszonych zawodników. Przygotowana trasa była starannie wykonana i dobrze przemyślana (co zauważyli i potwierdzili zawodnicy) i można było od razu przystąpić do treningu.W niedzielę 24.04.2016 pomimo większego wiatru, ale przy słonecznej pogodzie, odbyły się zarówno indywidualne pre-eliminacje jak i grupowe 4-osobowe eliminacje, tak jak zaplanowano w programie zawodów. Można było podziwiać wysokie umiejętności pilotów, którzy z sukcesem dolatywali do mety. Zdarzały się również zderzenia z przeszkodami na trasie, jednak drony okazały się wyjątkowo wytrzymałe. Zawodnicy byli również przygotowani na drobne naprawy.

Zachowane były strefy bezpieczeństwa, których nie można przekraczać w czasie lotu dronem, jak również zapewnione było miejsce ochronne dla widzów. Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie z pucharami i medalami dla zwycięzców. Gratulujemy.

Zwycięzcy w klasie F3U:
1 m-ce Bartłomiej Ficner –FLYINGLEMON Wrocław
2 m-ce Marcin Król – REMIX Długołęka
3 m-ce Sławomir Nowak – RcFPV Kożuchów
4 m-ce Marcin Serwaczak – RcFPV Głogów

Zawody zostały rozegrane zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI.

Więcej zdjęć z zawodów dostępnych jest tutaj.

Podziękowania dla partnerów zawodów za użyczenie materiałów organizacyjnych:
• LOK Lubin
• Toyota Lubin Dobrygowski Sp. z o.o.
• Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o.
• PHU Hurtownia elektryczna EMI Sp. z o.o.
• TYTAN EOS Sp. z o.o.

Patronat medialny:
• Portal: dlapilota.pl
• Portal: lubin.pl

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus