Celność 2014 - wyniki

Widok miejsca lądowania uczestników zawodów w celności A.D. 2014 (fot. AirDaro)

Tegoroczne  zawody w celności lądowania były wyjątkowe. Po pierwsze, jak doniósł mi AirDaro, to 10-te zawody odkąd wróciliśmy do tradycji robienia zawodów w celności lądowania. Po drugie - nie tylko gościliśmy u siebie koleżanki i kolegów z innych aeroklubów, ale mieliśmy zaszczyt gościć u siebie kolegów z Czech. Jirka, Miroslav i Wit przyjechali do nas z Aeroklubu Jesenik, który swoje lotnisko ma w Mikulovicach. Zatem były to zawody międzyklubowe i do tego międzynarodowe. Wiemy, że koledzy z Czech byli zadowoleni z pobytu u nas. Zostali przez nas ciepło przyjęci. Serdecznie zaproszali nas do siebie, na lotnisko w Mikulovicach.

AviaMaster

W szybowcowych zawodach na celność lądowania A.D. 2014 udział wzięło 34 zawodników, w tym 3 instruktorów, którzy startowali poza konkurencją.

Punktowane miejsca zajęli:

I miejsce od końca - Dominik Hunek Aeroklub Zagłębia Miedziowego (nagroda: przechodnia latarnia pocieszenia oświetlająca ciemną drogę ku celnemu lądowaniu)
III miejsce - Arkadiusz Kicaj, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
II miejsce - Jakub Eichstaedt, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
I miejsce - Anna Zajączkowska, Aeroklub "Orląt" w Dęblinie

Wykonaliśmy 76 startów na 3 szybowcach. Od pierwszego startu do ostatniego lądowania minęło 7 godzin 51 minut co daje 1 start co około 6,5 minuty. Holówka w powietrzu spędziła 4 godziny 23 minuty a 3 szybowce razem wzięte wylatały 7 godzin 29 minut

W zawodach samolotowych startowało 7 zawodników.

Punktowane miejsca zajęli:

I miejsce od końca - Jarosław Bohdanowicz, Aeroklubu Zagłębia Miedziowego (nagroda: przechodnia latarnia pocieszenia oświetlająca ciemną drogę ku celnemu lądowaniu)
III miejsce - Radosław Jurga
II miejsce - Jakub Eichstaedt, Aeroklub Zagłębia Miedziowego
I miejsce - Andrzej Onitsch, Aeroklub Zagłębia Miedziowego

AirDaro

Telewizja Lubin udostępniła na Youtube film z zawodów.

Źródło: Aeroklub Zagłębia Miedziowego
comments powered by Disqus