I Puchar Europy Wschodniej, XVIII Włocławskie Zawody Balonowe (fot. Aeroklub Włocławski)

I Puchar Europy Wschodniej, XVIII Włocławskie Zawody Balonowe 2019 zakończone

W dniu 24 sierpnia po 5 lotach zakończyła się pierwsza edycja Pucharu Europy Wschodniej oraz XVIII Włocławskich Zawodów Balonowych.

Pogoda bardzo dopisała i udało nam się wykonać wszystkie zaplanowane loty zawodnicze, zawody również cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności, o czym świadczyły tłumy ludzi, którzy pojawiali się codziennie wieczorem na terenie lotniska Kruszyn – mówią organizatorzy.

Zawodnicy rozegrali łącznie 18 konkurencji, a najlepszym okazał się Tomasz Filus, na drugim miejscu uplasował się Witold Filus, a na najniższym stopniu podium stanął Marek Kalinowski.

Równolegle rozgrywane były także siódme Mistrzostwa Polski Juniorów, w których złoty medal wywalczył Denis Dawidziuk, srebrny Marek Kalinowski, a brązowy Jakub Dziedziak.

Reprezentanci Aeroklubu Włocławskiego uplasowali się na 8. (Bartosz Nowakowski) i 10. (Arkadiusz Iwański) pozycji.